وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه برخی از روزنامه ها و رسانه ها به دنبال ایجاد شبهات در انتخابات هستند، گفت: ما با هر رسانه و روزنامه ای که بخواهد به انتخابات آسیب وارد کند،برخورد خواهیم کرد.
کد خبر: ۵۶۸۲۱۰
با رسانه​ای که به انتخابات آسیب بزند برخورد می​کنیم

سید محمد حسینی در همایش مسئولان فرهنگی کشور که صبح امروز در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه اگر در این انتخابات حماسه سیاسی تحقق یابد، باید اقداماتی ویژه انجام دهیم، گفت: ما جلساتی را با دوستان رسانه ای و منادیان حماسه داشتیم و بر فعالیت های ایجابی تاکید داشتیم اما در کنار آن باید جنبه های سلبی را هم اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه باید از اینکه رسانه ها مطالبی را منتشر کنند که آن مطالب موجب سردی فضای انتخابات شود، جلوگیری کرد، گفت: ما با مدیران کل فرهنگی سراسر کشور جلساتی داشتیم که در استان ها برای حضور گسترده مردم در انتخابات تلاش کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش بیگانگان برای جلوگیری از حضور حماسی مردم در انتخابات تصریح کرد: بیگانگان دائما با ابزارهای مختلف به دنبال القاء فضای ناامیدی در جامعه هستند به طوریکه اخیرا اشپیگل گفته است انتخابات ایران یک همایش توخالی است و یا اینکه می گویند نتیجه انتخابات از قبل تعیین شده است و می‌خواهند این حماسه مردم را زیر سوال ببرند، لذا ما باید از همه ظرفیت های کشور برای تشویق مردم به حضور گسترده در انتخابات تلاش کنیم.

حسینی با بیان اینکه جلساتی میان وزارت کشور با مسئولان خبرگزاری ها، رسانه ها و پایگاه های خبری برقرار است، گفت: برای دلگرمی افزون تر مردم در انتخابات باید اقداماتی انجام داد که یکی از این اقدامات پاسخ به شبهات است.

وی در این زمینه افزود: باید نسبت به برخی شبهاتی که در جامعه ایجاد می شود، روشنگری کنیم که از جمله آنان مهندسی انتخابات است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: برخی ها مهندسی انتخابات را مطرح می کنند و یا هجمه هایی به شورای نگهبان وارد می سازند، اما قانون فصل‌الخطاب است.

حسینی با بیان اینکه برخی رسانه ها نیز بر این شبهات دامن می زنند، گفت: ما با رسانه هایی که بر این شبهات دامن بزنند، برخورد می کنیم و کاری نداریم که این روزنامه متعلق به چه نهاد، مسئول و سازمانی باشد. مصالح کشور حساس است و ما در این زمینه بر اساس خوشایند افراد عمل نمی کنیم.

حسینی به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره‌ انتخابات اشاره کرد و افزود: باید در کنار یکدیگر برای خلق حماسه‌ سیاسی و حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تلاش کرد. (مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها