رئیس‌جمهور با قدردانی از همه تلاشگران و دست اندر کاران اجرای پروژه‌های راه‌سازی در شمال کشور با اشاره به اینکه اجرای این پروژه‌ها با هزینه‌های پایین و مقرون به صرفه به انجام رسیده، گفت: اقداماتی که از سوی دولت انجام می‌شود بهینه بوده و در آن بریز و بپاش وجود نداشته و همه در مسیر پیشرفت و ارتقاء کشور است.
کد خبر: ۵۶۷۹۹۲
طولانی ترین تونل شمال کشور افتتاح شد

دکتر محمود احمدی‌نژاد صبح امروز یکشنبه در حاشیه افتتاح بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه راهسازی در محورهای تهران – شمال در جاده هراز و چالوس در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: عبور از رشته کوه البرز و برقراری ارتباط میان شمال کشور و بخش مرکزی علاوه بر ایجاد همبستگی ملی ، توسعه گردشگری و ایجاد روحیه نشاط برای مردم و در حوزه امنیت ملی نیز حائز اهمیت است.

رئیس‌جمهور گفت:از گذشته برای برقراری این ارتباط تلاش‌های بسیاری صورت گرفته و دو جاده هراز و چالوس با توجه به مشخصات فنی، برای تردد ایجاد شده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه مشخصات فنی در دو محور هراز و چالوس با توجه به سرعت پایین تردد در گذشته احداث شده است، خاطرنشان کرد: با تغییر در سیستم حمل و نقل و گسترش حجم تردد مطمئنا این جاده‌ها پاسخگو نخواهند بود و با توجه به علاقه مردم به استفاده از طبیعت زیبای شمال کشور، مشخصات فنی گذشته در این جاده‌ها جوابگو نبوده و هزینه‌های راهداری بسیاری را تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: در دولت نهم تصمیم گرفته شد که راههای موجود اصلاح و کیفیت آنها ارتقاء پیدا کند که تاثیر آن در جابجایی مردم و ایمنی جاده‌ها ارتقاء یابد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه پروژه های گوناگونی در مسیرهای مختلف شمال کشور از جمله رشت و فیروزکوه انجام شده و امروز بیش از 50 درصد مسیر در این محورها دو طرفه شده که انشاءالله تا پایان سال کامل خواهد شد، تصریح کرد: در محور هراز بخش مهمی از مشکلات و گرفتاری‌ها در محدوده گردنه امامزاده هاشم (ع) بود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و احداث دو تونل بزرگ در این محدوده به فضل الهی مشکلات حل خواهد شد.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه در شرایط اوج ترافیک از هر دو جاده قدیم و جدید استفاده خواهد شد، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط مسئولان وزارت راه و شهرسازی مقرر شده که کل مسیر محور هراز بهسازی و دو طرفه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها