jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۶۵۷۰۸ ۰۴ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۶:۴۷

گریه کردن راهی برای آرام شدن ما آدم ها در شرایط ناگوار و تخلیه هیجانی است . فرقی هم نمی کند ، هم مردان و هم زنان با این پدیده مانوس هستند ،اما میزان و نوع آن با هم متفاوت است . این نوشتار به تفاوتهای کریه مردان و زنان می پردازد .

۱) زنان پنج برابر بیشتر از مردان گریه می کنند.  به  عبارتی دیگر زنان در ماه بین چهار تا پنج بار اشک می زند .

۲) دختران وپسران تا قبل از بلوغ به یک میزان گریه می کنند، چراکه ترشح هورمون پرولاکتین که باعث تحریک تولید اشک می شود به یک میزان در هر دو جنس تولید میشود.

۳) پس از بلوغ میزان ترشح پرولاکتین که در تولید و تناوب گریه موثر است در زنان ۶۰ درصد بیشتر از مردان می شود.

۴) غدد اشکی مردان از لحاظ ساختاری متفاوت و کوچکتر از غدد اشکی زنان است. شاید یکی از دلایل بیشتر گریه کردن زنان نیزهمین مساله باشد. مردان و زنان نمی توانند یکدیگر را به خاطر چگونه گریه کردنشان مورد سرزنش قرار دهند.

۵) یکی دیگر از علل بیشتر گریه کردن زنان باورهای فرهنگی است، که اجتماع گریه کردن زنان را بیشتر مورد پذیرش قرار می دهد.

۶) مردان آرام، بدون صدا و با اندکی اشک گریه می کنند. به طوری که معمولا کاسه چشمان آنها از اشک پر می شود، اما بندرت اشک به گونه ها سرازیر می شود.

۷) اما زنان معمولا پر سرو صدا و با اشک های فراوان گریه می کنند.

۸) مردان اغلب در نتیجه احساسات مثبت و زنان پس از درگیری و مشاجره با دیگران و یا در نتیجه احساس بی کفایتی گریه می کنند.

همچنان علت و فرآیند اشک های احساسی مبهم و رازآلود باقی مانده است. کماکان پرسشهای بدون پاسخ مانده ی بسیاری وجود دارند نظیر: چنانچه گریه کردن به منظور کاهش استرس طراحی گردیده پس فلسفه اشک شوق و شادی چیست؟ و یا اگر گریه یک وسیله ارتباطی با دیگر همنوعان است پس چرا انسانها در خلوت و تنهایی خود نیز گریه می کنند؟

سایت اینترنتی نیلو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر