طبق آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور در سالهای اخیر به طور متوسط روزانه بین 42 تا 51 دوقلو در کشور متولد شده‌اند.
کد خبر: ۵۶۴۳۹۴

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا 22 اردیبهشت (مصادف با روز دوقلوها) تعداد 197316 ولادت در کشور ثبت شده که 6019 ولادت آن حاصل از چندقلو زایی است.

علی اکبر محزون با اشاره به اینکه طی این مدت، 2836 دوقلو، 107 سه قلو، 4 چهارقلو و 2 مورد پنج قلو در کشور متولد شده اند، افزود: بر این اساس، حدود 3.1 درصد از کل ولادت های ثبت شده در این مدت مربوط به چندقلوزایی بوده که 2.9 درصد آن مربوط به ولادت های دوقلو می باشد.

وی اظهارداشت: بیشترین تعداد دوقلوها طی این مدت مربوط به استان های تهران با 457 مورد، خراسان رضوی با 270 مورد و خوزستان با 199 مورد بوده و بیشترین تعداد سه قلوها مربوط به استان های تهران با 20 مورد، اصفهان با 15 مورد و فارس با 11 مورد بوده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: چهار مورد چهارقلو هم مربوط به استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، کرمان و گیلان و 2 مورد پنج قلو هم مربوط به استان های اصفهان و کرمانشاه بوده است.طی این مدت، چهار مورد هم ولادت دوقلوها مربوط به هموطنانمان در خارج از کشور در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.

محزون از استان های تهران، بوشهر، کرمانشاه، همدان و کهگیلویه و بویراحمد به تربیت با 3.6، 3.5، 3.4، 3.3 و 3.2 درصد به عنوان استانهایی که بیشترین سهم دوقلوها را از ولادت های ثبت شده طی مدت مذکور به خود اختصاص داده اند، نام برد.

جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها