jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۱۱۹۷   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۲:۰۵

نیروهای رژیم صهیونیستی به منزل شیخ محمد حسین، مفتی اعظم بیت‌المقدس در منطقه «الصلعه» واقع در جنوب قدس یورش بردند و وی را بازداشت کردند.

به گزارش ایسنا، نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین مصطفی أبو زهره، رئیس کمیته اداره مقبره‌های اسلامی در قدس را بازداشت کردند.

این اتفاق با واکنش منفی گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف روبه‌رو شده است. 1۵۰ نماینده مجلس اردن از دولت این کشور خواسته‌اند تا سفیر رژیم صهیونیستی را اخراج کند و سفیر خود را از تل‌آویو فرا خواند. محمد کامل عمرو، وزیر امور خارجه مصر نیز در بیانیه‌ای اقدام مسئولان رژیم صهیونیستی در بازداشت شیخ محمد حسین را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری وی با توجه به جایگاه والای دینی وی به عنوان مفتی قدس شد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز بازداشت شیخ محمد حسین درمنزلش در قدس شرقی را محکوم و اظهار کرد: بازداشت مفتی قدس نقض آشکار آزادی عبادی است. همچنین جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در بازداشت شیخ «محمد حسین» را مقدمه‌ای برای تجاوز گسترده و هدف قرار دادن قدس برشمرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها