jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۱۱۹۷   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۲:۰۵

نیروهای رژیم صهیونیستی به منزل شیخ محمد حسین، مفتی اعظم بیت‌المقدس در منطقه «الصلعه» واقع در جنوب قدس یورش بردند و وی را بازداشت کردند.

به گزارش ایسنا، نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین مصطفی أبو زهره، رئیس کمیته اداره مقبره‌های اسلامی در قدس را بازداشت کردند.

این اتفاق با واکنش منفی گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف روبه‌رو شده است. 1۵۰ نماینده مجلس اردن از دولت این کشور خواسته‌اند تا سفیر رژیم صهیونیستی را اخراج کند و سفیر خود را از تل‌آویو فرا خواند. محمد کامل عمرو، وزیر امور خارجه مصر نیز در بیانیه‌ای اقدام مسئولان رژیم صهیونیستی در بازداشت شیخ محمد حسین را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری وی با توجه به جایگاه والای دینی وی به عنوان مفتی قدس شد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز بازداشت شیخ محمد حسین درمنزلش در قدس شرقی را محکوم و اظهار کرد: بازداشت مفتی قدس نقض آشکار آزادی عبادی است. همچنین جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در بازداشت شیخ «محمد حسین» را مقدمه‌ای برای تجاوز گسترده و هدف قرار دادن قدس برشمرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر