jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۵۵۵۸۸   ۳۱ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۴

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه هفته آینده مصادف با هفتم اردیبهشت فاز اول مجموعه باغ پرندگان به بهره برداری می رسد گفت : این مجموعه در شرق پایتخت حدود 86 هکتار وسعت دارد و فاز دوم در ماه های آتی به بهره برداری کامل می رسد.

فاز اول باغ پرندگان هفتم اردیبهشت افتتاح می شود

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تهران، دکتر محمد هادی ایازی در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجموعه باغ پرندگان، گفت: 16 هکتار از این مجموعه 86 هکتاری به پرندگان آبچری اختصاص دارد که نمی توانند پرواز کنند. در قسمت جنوبی نیز شتر مرغ ها و در قسمت شمالی نیز عقاب وجود دارد، کبک و بلدرچین نیز در مجموعه رها هستند.

وی افزود: برای پرندگان دشتچری توری هایی ایجاد شده که هم اکنون ستون های آن برافراشته شده است. این تورها 100 هزار متر مربع وسعت و 50 متر ارتفاع دارند و پرندگان می توانند در این محوطه پرواز کنند. این توری ها در ماههای آینده بهره برداری می شود.

سخنگوی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: باغ پرندگان در دو فاز بهره برداری می شود که فاز اول که در بخش جنوبی قرار دارد ظرف هفته آینده  و فاز دوم که در بخش شمالی است در ماه های آتی بهره برداری می شود.

ایازی با بیان اینکه در ایران 512 گونه پرنده وجود دارد، افزود: تلاش ما این است که بتوانیم تمامی این گونه ها را نگه داری کنیم و پیش بینی شده در مراسم افتتاحیه سفرای مهمان، هر کدام یک نوع از پرنده خاص کشورشان را به این مجموعه اهدا کنند تا به نام آن کشور از پرندگان نگهداری شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 1500 پرنده در این مکان نگهداری می شود از افزایش 7500 پرنده در این مکان در آینده خبر داد.

سخنگوی شهرداری تهران اضافه کرد: در این مکان یک لانه کبوتر احداث شده که دو هزار کبوتر در آن زندگی می کنند ضمن اینکه دورتا دور این مجموعه 86 هکتاری مسیری پیش بینی شده که شهروندان می توانند با کالسکه این مسیر را طی کنند.

ایازی افزود: نگهداری درختان این مجموعه برایمان بسیار مهم است. این درختان عمدتا سوزنی برگ هستند اما ما درختان پهن برگ بسیاری نیز در این مجموعه کاشته ایم.

وی با اشاره به محل توری که در آن پرندگان با قدرت پرواز نگهداری می شوند، اظهارداشت: برای پرندگان شکاری نیز قفس هایی در نظر گرفتیم تا در آنجا نگهداری شوند.

وی افزود: بعضا گونه های نادری از پرندگان در کشورمان داریم که اگر شورای راهبری دیدگاهشان را ارائه دهند، آنها را نیز می توانیم در این مجموعه نگهداری کنیم.

ایازی با تاکید بر اینکه تردیدی ندارم باغ پرندگان به یکی از قطب های مهم گردشگری تهران تبدیل خواهد شد، افزود: بزرگترین باغ پرندگان کشور، در این مکان بهره برداری خواهد شد.

سخنگوی شهرداری در ادامه در مورد تاکسی درمی، افزود: این مساله هنوز دراین مکان پیش بینی شده اما در آینده به این موضوع نیز می پردازیم.

وی در مورد مناسب سازی این مکان برای معلولان نیز اظهارداشت:برای جانبازان، معلولان و افراد کهنسال در این مجموعه سطح شیب دار پیش بینی شده و مناسب سازی به عمل آمده است.

ایازی در خصوص همکاری سازمان محیط زیست با شهرداری گفت: خوشبختانه سازمان محیط زیست همکاری خوبی با شهرداری داشته و مجوز بهره برداری این مکان به ما داده شده و شورای راهبری نیز مسایل این مجموعه را نظارت و راهبری می کند.

برچسب ها: ایازی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها