jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۵۳۲۶۷ ۲۱ فروردين ۱۳۹۲  |  ۲۱:۴۰

نرخ آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی از شنبه افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با ایسنا افزود: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و ابلاغ این مصوبه برای اجرا، از شنبه بیست و چهارم فروردین عرضه مجوزهای روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیک با رنگ و نرخ‌های جدید خواهد بود.

وی با اشاره به استقبال شهروندان در سال گذشته برای استفاده از مجوزهای روزانه و هفتگی طرح ترافیک تاکید کرد: تنها تغییر به وجود آمده تغییری است که در ساعت استفاده از این مجوزها اعمال شده است به‌شکلی که کارت‌ها به دو رنگ سبز و آبی و با دو نرخ عرضه خواهند شد به شکلی که کارت‌های سبز به مبلغ 180 هزار ریال ویژه ثبت پلاک و اخذ مجوز برای کل روز و کارت‌های آبی به مبلغ 132 هزار ریال جهت ثبت پلاک و ورود به محدوده طرح ترافیک فقط بعد از ساعت 10 صبح عرضه می‌شوند. به گفته حجت‌الله بهروز، نرخ مجوزهای هفتگی طرح ترافیک نیز از روز شنبه 792 هزار ریال خواهد بود.

وی توضیح داد: امسال با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و به‌منظور توزیع بهتر سفرهای شهری به مرکز شهر، عوارض مجوزهای روزانه بر اساس زمان استفاده مصوب شده است که به این ترتیب آن دسته از شهروندانی که تمایل به ورود و تردد در محدوده طرح ترافیک در کل ساعات روز را دارند باید 180 هزار ریال و آن دسته از شهروندانی که قصد ورود به محدوده طرح ترافیک بعد از ساعت 10 صبح را دارند 132 هزار ریال برای خرید آرم‌های روزانه بپردازند.

بهروز درخصوص نحوه توزیع مجوزهای روزانه و هفتگی گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران به نشانی (www.tehran.ir) و ورود به قسمت پرداخت عوارض روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیک، مشخصات خودرو و انتخاب روز و هفته مورد نظر برای تهیه مجوز و در نظام جدید انتخاب نوع مجوز روزانه (ورود در تمام روز یا ورود پس از ساعت 10 صبح) یا هفتگی و در پایان پرداخت از طریق درگاه بانکداری الکترونیک با استفاده از کارت‌های شتابی مجوز مورد نظر خود را تهیه و تصویری از رسید مجوز را برای همراه داشتن و در صورت لزوم ارائه به ماموران پلیس راهور چاپ کنند.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران افزود: در روش دیگر که از اواخر سال 1390 به عنوان شیوه جدید ارائه خدمات پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در دستور کار قرار گرفت، عرضه میدانی کارت‌های پرداخت عوارض روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک در مبادی ورودی محدوده طرح و محدوده زوج و فرد و ایجاد امکان ثبت اطلاعات خودرو از طریق سامانه پیامک 20001888 است که امسال نیز ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر