jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۹۵۹۰   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۲:۲۹

مقاومت بی‌خود بازار ارز و سکه و مسکن و...، در برابر کاهش قیمت کم بود که برخی منابع موثق خبر از مقاومت قهوه‌خانه‌داران می​دهند!

باری؛ این حقیر به اضافه بسیاری از فلاسفه بزرگ دنیا، در شگفت بوده و هستیم که پس با استناد به کدامین «مسما» این محافل فاقد قهوه، نام قهوه‌خانه را یدک می‌کشند؟ مگر آن زمان‌ها فرهنگستان زبان و ادب فارسی نبوده است؟

در تائید فرمایش متین ما:

هیچ اسمی بی‌مسما دیده‌ای

یا زگاف و لام گل، گل چیده‌ای؟

خبر واصله: رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت گفت: درخصوص اجرایی نشدن ممنوعیت عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در قهوه‌خانه‌ها، باید گفت که کار در این زمینه شروع شده، اما مقاومت‌های جدی از سوی کسانی که از عرضه مواد دخانی در اماکن عمومی، منتفع می‌شوند، وجود دارد.» ـ به نقل از جراید کم کاغذ.

بسته پیشنهادی: نسبت ما با قلیان که به نی قلیان مانند بودن قد و قامت ما مربوط می‌شود؛ به هیچ‌وجه به موضعگیری ما له یا علیه قلیان بی‌پدر مربوط نمی‌شود:

1 ـ کارگذاری سنسور: در هر قهوه‌خانه‌ای سنسورهایی گذاشته شود که به دود حساس باشند؛ به‌گونه‌ای که یا آژیر بکشند یا که به صورت خودکار به عزیزان 110 وصل شود. آنها هم بموقع برای جمع‌آوری وارد عمل شوند. به همان سرعتی که درخصوص جمع‌آوری دیش‌های لاکردار، آن هم بدون هیچ‌گونه مقاومتی وارد عمل می​شوند!

2 ـ جرم‌شناسی نی: جلوی چشم ملت، این نی‌ها و شیلنگ‌های متصل به قلیان را کالبدشکافی کنیم تا عزیزان قلیان‌کش به عینه ببینند که چقدر جرم در راستای شیلنگ و نی جمع شده است. بی‌خود که جناب مولانا نفرموده: بشنو از نی چون حکایت می‌کند.

3 ـ جایگزین مناسب: اگر واقعا مایل به کن فیکون گشتن قلیان در جامعه و بخصوص در میان جوانان خود هستیم؛ یک چیز خوبی را جایگزین قلیان کنیم. سابق می‌گفتند که داخل جیبت پسته بگذار که اگر هوس مثلا سیگار کردی، به جای آن پسته بخوری؛ حالا ...؟ چرا همش من . خودتان هم کمی فکر کنید آخه !

رضا رفیع

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر