jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۴۶۲۸۲   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۳:۱۰

" مارین لو پن" رییس حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه خواست تا با برگزاری یک همه پرسی در سال آینده میلادی موضوع خروج پاریس از اتحادیه اروپا به آرای عمومی گذاشته شود.

جبهه ملی فرانسه خواستار خروج پاریس از اتحادیه اروپا شد

 لو پن در نشست شورای ملی این حزب از ˈفرانسوآ اولاندˈ رییس جمهوری فرانسه خواست، اوایل سال آینده میلادی در مورد خروج از اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند .

به گزارش خبرگزاری رویترز، لو پن با پیشنهاد برگزاری این همه پرسی در ژانویه سال 2014، گفت: در موقعیتی قرار داریم که باید به فرانسویان اجازه انتخاب بدهیم و رییس جمهوری نیز این امکان را فراهم کند.

وی افزود: اگر اولاند نخواهد این همه پرسی را برگزار کند، ما انتخابات اروپایی را به همه پرسی تبدیل می کنیم.

لو پن گفت: فرانسویان باید بتوانند نظر خود را در مورد ماندن در اتحادیه اروپا یا خروج از آن اعلام کنند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر