jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۴۴۹۴۰   ۰۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۴۶

ابهام در وضعیت دولت آینده ایتالیا پس از برگزاری انتخابات پارلمانی، نگرانی کشورهای حوزه یورو را در پی داشته است.

واکنش سران اتحادیه اروپا به وضعیت مبهم ایتالیا پس از انتخابات

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، نتیجه مبهم این انتخابات در بحبوحه رکود عمیق اقتصادی و تدابیر ریاضتی واکنش هایی را در میان برخی سران اتحادیه اروپا داشته است.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا با اشاره به وضعیت کنونی ایتالیا می گوید: «ما نیازمند یک دولت با ثبات برای یکی از مهم ترین اعضای اتحادیه اروپا هستیم. ایتالیا از اعضای گروه هشت و چهارمین اقتصاد برجسته در میان کشورهای اروپایی به شمار می رود. یکی از ستون های حوزه یورو است و بنابراین هرچه در این کشور رخ دهد بر همه ما تاثیرگذار خواهد بود.»

گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان نیز گفت: «ایتالیا نقش محوری برای اداره موفق امور مربوط به بدهی های مالی در بحران اقتصادی حوزه اروپا را برعهده دارد. به همین دلیل ما انتظار داریم که سیاست تثبیت و اصلاحات توسط دولت جدید نیز ادامه پیدا کند.»

پیر موسکوویسی، وزیر دارایی فرانسه نیز با اشاره به وضعیت مبهم ایتالیا تصریح کرد: «امید ما این است که آقای برسانی بتواند یک دولت تشکیل دهد. دولتی که بتواند برای ما یک همتا و یک دوست باشد و با ساختار موجود در اتحادیه اروپا همراهی کند.»

انتخابات کنونی ایتالیا دو ماه پیش از موعد مقرر برگزار شد و با توجه به نتایج به دست آمده کشورهای اروپایی نگران هستند تا ایتالیا نتواند دولتی قوی برای مقابله با بحران اقتصادی موجود تشکیل دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر