jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۴۲۳۲۵   ۰۱ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۳۶

دادگاهی در بروکسل با آزادی زودهنگام مارک دوترو، قاتل زنجیره ای کودکان خردسال مخالفت کرد.

قاتل دختران خردسال در بلژیک آزاد نمی شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، وکلای دوترو در درخواست خود برای آزادی زودهنگام گفته بودند که او خطری برای جامعه ندارد و می تواند با همراه داشتن پابند الکترونیک دائما تحت نظر باشد.

قوانین بلژیک به محکومان به حبس ابد اجازه می دهد که بعد از سپری کردن پانزده سال حبس، برای عفو دوران باقیمانده حبس درخواست کنند. احتمال آزادی مارک دوترو خشم خانواده قربانیان و شماری از مردم بلژیک را به همراه داشت. حتی مادر مارک دوترو هم مخالف آزادی زودهنگام پسرش بود که به حبس ابد محکوم شده است.

دوتروی 56 ساله هفده سال قبل به اتهام دزدیدن و تجاوز به شش دختر بازداشت شد. چهار تن از قربانیان او جان خود را از دست دادند. او در سال 2004 میلادی مجرم شناخته شد و به مجازات حبس ابد محکوم شد.

انتظار می رود که در ماه های پیش رو مارک دوترو با دلایلی محکمتر دوباره برای آزادی از زندان درخواست بدهد. حتی آزادی بدون پابند الکترونیکی. این در حالی است که حتی مادر مارک دوترو او را یک جانی بالفطره خوانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر