jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۹۷۶۰   ۱۱ آذر ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی گفت: بر‌اساس طرح آمایش آموزش عالی، پیش‌بینی شده است که جمعیت پذیرش دانشجوی دکتری تا پایان برنامه پنجم توسعه یعنی سال 94 حداقل دو برابر افزایش یابد.

 رضا عامری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که بر اساس نقشه جامع علمی کشور تا افق 1404 جمعیت دانشجویان دکترای کشور نسبت به سایر دانشجویان باید به 5/3 درصد افزایش یابد، افزود: در سال 90 میزان جمعیت دانشجویان دکتری 8/0 درصد بود که باید طی سه برنامه آن را به 5/3 درصد برسانیم.

وی عنوان کرد: بر اساس هدفگذاری‌های صورت گرفته تا پایان برنامه پنجم توسعه می‌توانیم جمعیت دانشجویان دکتری را به 2 درصد برسانیم، البته با روندی که هم‌اکنون در حال پیش‌رفتن هستیم، زودتر از برنامه به این درصد دست خواهیم یافت.

به گفته سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، میزان رشدی که هم اکنون در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد، سالانه 20 درصد است که البته امسال این رشد کمی بیشتر بوده است.ثبت‌نام آزمون دکترای 92، هفتم آذر آغاز شده و تا دوازدهم این ماه ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر