jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۹۰۲۵   ۰۸ آذر ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۶

اعضای خاندان حاکم عربستان از عبدالله بن‌عبدالعزیز، پادشاه عربستان بعد از عمل جراحی اخیر عیادت کردند؛ این درحالی است که هیچ تصویری از این ملاقات منتشر نشده است. خبرگزاری رسمی سعودی در کنار این خبر، تصاویر برخی از مسئولان و اعضای خاندان حاکم را داخل شهرک پزشکی ملک عبدالعزیز وابسته به گارد ملی منتشر کرد ولی هیچ‌گونه تصویری از صحنه ملاقات آنها با پادشاه عربستان سعودی نشان داده نشد.

خبرگزاری عربستان همچنین هیچ اشاره‌ای به اسامی ملاقات‌کنندگان با پادشاه عربستان یا زمان مرخص شدن ملک عبدالله نکرده است. در همین حال، فرد ناشناسی به نام «مجتهد» که به منبع بسیاری از اخبار پشت پرده خاندان حاکم در عربستان تبدیل شده است، اعلام کرد: «ملک عبدالله با مشکل نارسایی قلبی، کلیوی و ریوی حاد مواجه است و سرنوشت وی طی روز‌های آینده قطعا مشخص خواهد شد.» / ‌‌ ایلنا

هنیه: استعفای باراک بیانگر شکست اسرائیل است

اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت حماس دوشنبه شب در جریان بازدید از برخی موسسات رسانه‌ای که در جریان تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته بود، با تعدادی از اصحاب رسانه دیدار کرده و از آنها به خاطر تلاش‌هایشان در افشای جنایت‌های رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

هنیه در این دیدار تصریح کرد اگر اخبار مربوط به استعفای باراک صحت داشته باشد، باید گفت که این مساله یکی از نتایج بزرگ پیروزی مقاومت و شکست رژیم صهیونیستی و بویژه وزارت جنگ است که بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده است، تاکید و اصرار زیادی بر آغاز این جنگ و ادامه آن داشت/ ‌ ایسنا

آغاز مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری کره جنوبی

مبارزات و تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی از دیروز رسما شروع شد و حزب حاکم کره جنوبی با یک حزب رقیب در انتخابات نوزدهم دسامبر به رقابت خواهد پرداخت.

خانم «پارک گئون‌های» نامزد حزب حاکم و «مون جائه این» از حزب رقیب «اتحاد دموکراسی» به عنوان نامزدهای احزاب لیبرال و محافظه کار در انتخابات حضور دارند. این درحالی است که «چئول سو» نامزد لیبرال مستقل اواخر هفته گذشته از رقابت کنار رفته بود. ‌‌/ ‌‌ فارس

توافق منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی

پس از چند روز تنش سیاسی و نظامی شدید میان منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی، دو طرف با میانجیگری آمریکا بر سر عقب کشیدن نیروهای نظامی خود از مناطق مورد مناقشه توافق کردند.

هیأت‌های نظامی منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی در مقر وزارت دفاع عراق در بغداد نشستی برگزار کردند که در آن توافق شد تا هر دو طرف نیروهای نظامی خود را از مناطق مورد مناقشه خارج و به پایگاه‌های قبلی بازگردانند. در نشست مذکور که با نظارت مستقیم آمریکا برگزار شد، هیات‌های نظامی بلندپایه‌ای از نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق حضور داشتند و قرار شد گفت‌وگوها برای تشکیل هیات نظامی مشترک ادامه یابد.‌‌/‌‌ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر