jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۴۴۶۴   ۱۷ آبان ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

جلسه روز گذشته شورای شهر تهران که به بررسی نحوه اجرای مصوبات ساماندهی و ارتقای کیفیت محصولات عرضه‌شده در میادین میوه و تره‌بار اختصاص داشت، با انتقادهایی از سوی برخی اعضای شورای شهر نسبت به خدمات ارائه شده به شهروندان در میادین میوه و تره‌بار همراه بود.

به گزارش مهر، پروین احمدی‌نژاد، یکی از اعضای شورای شهر تهران با انتقاد از قیمت 5/2 برابری عرضه محصولات ارگانیک در مراکز میوه و تره‌بار گفت: هنوز برخی از میادین میوه و تره‌بار مرغ را به صورت فله‌ای عرضه می‌کنند که احتمال دارد این میادین از چشم بازرسان سازمان میادین دور مانده باشد.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز با انتقاد از خلوتی جایگاه‌های عرضه محصولات ارگانیک در میادین میوه و تره‌بار، این موضوع را نشان از استقبال نکردن مردم دانست و افزود: هنوز مردم به این محصولات به عنوان کالای لوکس نگاه می‌کنند، نه سالم.

دبیر کمیته سلامت شورای شهر تهران نیز با اشاره به کمبودهایی که در آزمایشگاه‌های محصولات کیفی وجود دارد، گفت: به گفته مسئولان، این آزمایشگاه‌ها ابزارهای لازم برای برخی اندازه‌گیری‌ها را ندارند، بنابراین با این اندازه سطح پایش چرا محصولات کیفی با قیمت دو برابر محصولات مشابه عرضه می‌شود، در حالی که این میزان در دنیا 20 درصد است؟

معصومه آباد خواستار نظارت بر روند عرضه گوشت گرم استرالیا به کشور شده و تاکید کرد: گفته می‌شود این گوشت گرم از ترکیه وارد کشور می‌شود که باید روند نگهداری و عرضه آن مشخص شود.

نظارت بر کیفیت گوشت‌های وارداتی

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار نیز در ادامه این جلسه در پاسخ به انتقادات مطرح شده در خصوص قیمت محصولات عرضه شده در میادین تره‌بار گفت: افزایش قیمت محصولات کیفی 30 تا 40 درصد است، زیرا اگر بیش از آن باشد مورد توجه مخاطبان قرار نمی‌گیرد.

حسین صفایی در خصوص دلایل گران شدن محصولات ارگانیک نیز توضیح داد: تراکم محصولات ارگانیک در زمین‌های زراعی کمتر است و همچنین هزینه نظارت بر این زمین‌ها بالاست. گوشت استرالیا با ارز مرجع خریداری و مستقیما از استرالیا به کشور وارد می‌شود و از لحاظ کیفی از سطح قابل قبولی برخوردار است، هرچند ما تمامی این محصولات را از لحاظ کیفی بررسی می‌کنیم. صفایی تاکید کرد: اگر این گوشت‌ها از کشوری مانند پاکستان می‌آمد شاید می‌توانستیم به سلامت و کیفیت آن شک کنیم، اما کشور استرالیا براحتی از استانداردهای خود پایین نمی‌آید.

وی با اشاره به ممنوعیت عرضه تخم‌مرغ بدون شناسه در میادین میوه و تره‌بار گفت: شش ماه است که در تهران تخم‌مرغی بدون شناسه عرضه نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر