jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۳۰۰۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

بزرگ‌ترین تونل جنوب کشور در محور یاسوج ـ بابامیدان، در استان کهگیلویه و بویراحمد که تونل صاحب‌الزمان(عج) نامگذاری شده، متاسفانه همچنان فاقد تهویه‌استاندارد و مناسب است.

عطا پورشیرزاد، مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز در این باره گفت: با توجه به این که طول تونل زیاد است، آلودگی این تونل به دلیل خروج دود اگزوز خودروها بخصوص کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین بیش از استاندارد است که پیگیری‌هایی برای رفع این مشکل داشتیم و در جلسات مربوط در استانداری مطرح کردیم و دستگاه مربوط نیز در حال پیگیری برای رفع آن است.

خیبر بیدارپور، مدیر‌کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تهویه تونل طراحی و کارهای مقدماتی آن انجام شده و مکاتباتی نیز صورت گرفته است، اما هنوز اعتباری به استان ابلاغ نشده و در صورتی که اعتبار آن تامین شود، آماده رفع این مشکل هستیم.‌ /‌ ایسنا

جمع‌آوری دفترچه‌های بیمه درمانی در استان یزد

دفترچه‌های بیمه درمانی در استان یزد جمع‌آوری و یکسان‌سازی می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد در این باره گفت: در آینده‌ای نزدیک، با تجمیع بیمه‌های درمانی همه شهروندان دفترچه درمانی یکسان با عنوان «بیمه سلامت» می‌گیرند.محمد دریجانی افزود: هم‌اکنون یک میلیون و صد هزار تا یک‌میلیون و 150 هزار نفر در استان یزد دفترچه بیمه درمان دارند، در حالی که جمعیت استان یک میلیون و 50 هزار نفر است. این آمار نشان می‌دهد بخشی از مردم ‌دارای دو یا چند دفترچه درمانی هستند، در حالی که 3 تا 5 درصد مردم استان از هیچ نوع پوشش‌بیمه‌ای برخوردار نیستند.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر تجمیع بیمه‌های سلامت تا پایان دولت دهم گفت: سطح خدمات به مردم در بیمه سلامت کاهش نمی‌یابد، بلکه سطح تعهدات بیمه‌ای مناسب‌تر خواهد شد و همه مردم از خدمات درمانی یکسانی برخوردار می‌شوند.‌/‌ ایلنا

زباله‌دزدی در بجنورد

شهردار بجنورد از زباله‌دزدی در بجنورد به عنوان یکی از مشکلات جدی در حوزه اجتماعی و بهداشت این شهر یاد کرد.

کیوان دژهوت با تاکید بر برخورد نیروی انتظامی با پدیده زباله‌دزدی در این شهر گفت: متأسفانه این افراد برای جمع کردن ضایعات پلاستیکی یا سایر اقلام مبادرت به باز کردن بسته‌های زباله شهروندان می‌کنند. اقدام این افراد علاوه بر ریخته شدن زباله در برخی معابر و انظار عمومی، جلوه زشتی را موجب شده است.شهردار بجنورد در عین حال این شهر را یکی از شهرهای موفق کشور در جمع‌آوری منظم زباله برشمرد.وی همچنین از خرید دو دستگاه خودروی سنگین آلمانی برای رفت و روب معابر عریض این شهر خبر داد.شهردار بجنورد اظهار کرد: این خودروها با اعتبار افزون بر شش میلیارد ریال از محل منابع شهرداری خریداری شده است.‌/‌ فارس

آغاز صدور پروانه صید و شکار در ساوجبلاغ

مدیر اداره حفاظت محیط زیست ساوجبلاغ از صدور پروانه عادی شکار پرندگان در این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا لشگری گفت: طبق دستورالعمل، دارندگان سلاح شکاری ساچمه‌زنی مجاز که دارای جواز حمل و نگهداری سلاح و دفترچه شناسایی شکارچیان هستند، می‌توانند به صید یا شکار بپردازند.وی قیمت هر پروانه را 460 هزار ریال و مدت اعتبار آن را دو ماه اعلام کرد و افزود: شکارچیان دارای پروانه عادی فقط مجازند در فصل شکار در دو روز آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) حداکثر چهار قطعه از هر پرنده غیرحمایت شده همچون تیهو، کبک، قمری، کبوتر کوهی، فاخته، باقرقره، شکم سیاه و گنجشک را شکار کنند.وی گفت: امسال پروانه شکار پرندگان خشک‌زی و آبزی نیز مجزا صادر می‌‌شود.‌/‌ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر