jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۵۰۱۷۱۲   ۲۴ شهريور ۱۳۹۱  |  ۱۵:۲۴

آیت الله جنتی در نماز جمعه تهران:

انتشارفیلم موهن ایستادگی در برابراسلام است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در واکنش به ساخت فیلم توهین آمیز علیه پیامبر اسلام گفت: آمریکا با این کار یک و نیم میلیارد جمعیت مسلمان جهان را نادیده گرفت تا در برابر موج اسلامی خواهی در جهان بایستد.دبیر شورای نگهبان در خصوص اهداف آمریکا از توهین به مقدسات اسلامی گفت: غرب موج اسلام گرایی را در دنیا به چشم خود می بیند و مردم غرب و آمریکا گرایش روزافزون به اسلام دارند و آمریکا با این اقدام می خواهد در برابر این موج اسلام خواهی بایستد.

وی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز اجلاس عدم تعهد در ایران گفت: برگزاری این اجلاس با وجود تهدیدها و دشمنی ها در کمال امنیت، لطف خداوند بود از رئیس جمهور و همه دستگاههای امنیتی و صدا و سیما تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه این اجلاس معجزه ای در طول انقلاب بود، گفت: غرب همیشه مدعی انزوای ایران بود اما برگزاری با ابهت اجلاس و ابهت مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای این اجلاس همه سران کشورهای عدم تعهد را بهت زده کرد و سر جای خود نشاند ، با وجود اینکه  صهیونیست ها توقع داشتند هم زمان با سخنرانی رهبر انقلاب تعدادی از سران کشورهای عدم تعهد جلسه را ترک کنند.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: رسانه های دنیا با عظمت از برگزاری این اجلاس یاد می کردند و همه این رسانه ها اعلام کردند که ایرانی در جهان منزوی نیست و مجله نیویورک تایمز نوشت این آخرین میخی است که ایران بر تابوت سیاست های ضد ایرانی غرب و آمریکا کوبید و این اجلاس نشان از زوال آمریکا به عنوان یک ابرقدرت است.

خطیب نماز جمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنان خود حادثه 11 سپتامبر را نشانه حماقت دولتمردان آمریکا خواند و گفت: به بهانه 11 سپتامبر آمریکا وارد عراق شد و در پایان با مبارزه و شجاعت مردم عراق از این کشور فرار کرد.

وی ادامه داد: کار آمریکا فقط کشتار است، از زمانی که آمریکا وارد افغانستان شد کشت مواد مخدر 20 برابر شده است.

جنتی با بیان اینکه در یک پیچ تاریخی به نفع اسلام و انقلاب قرار داریم افزود: به هر حال جهان در معرض تحول است و مسیر تاریخ در حال تغییر است ، تاریخ تا امروز تاریخ سرمایه داران و حاکمیت قدرت بود این تاریخ در حال تغییر است امروز مردم جاذبه های انقلاب واسلام را می بینند. تاریخ و جاذبه های ما منطق، دین، عدالت، آزادی و مبارزه با ظلم و فقر است.

وی با تقدیر از قهرمانان پاراالمپیک گفت: از دست ندادن شما با زن ها تقدیر می کنم ارزش این کار از پیروزی در وزنه برداری بالاتر است.

آیت الله احمد جنتی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته به ذکر مناقب امام صادق (ع) و ذکر حدیثی از ایشان در مذمت غیبت پرداخت.

دبیر شورای نگهبان با تشریح دوران امامت امام جعفر صادق (ع) ادامه داد: در آن زمان مردم گرایش شدیدی به آل علی (ع) داشتند و امام صادق نیز باید توطئه عباسیان برای وصل شدن به آل علی را باطل می کردند.

جنتی در ادامه خطبه اول این هفته ، اقدامات حکومت عباسیان علیه امام صادق و شیعیان را تشریح کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر