jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۹۹۸۵   ۲۲ مهر ۱۳۸۳  |  ۰۰:۳۸

جام جم آنلاین: ارتش پاکستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد این کشور روز سه شنبه 12 اکتبر دست به پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میانبرد (1500 کیلومتر) با توانایی حمل کلاهک هسته ای زده است.


به گزارش شبکه تلویزیونی TV5 فرانسه ، سرویس اطلاع رسانی نیروهای مسلح پاکستان در بیانیه خود تاکید کرد پرتاب آزمایشی موشک هاتف 5 غوری که در داخل کشور تولید می شود با موفقیت همراه بودو کلیه پارامترهای آزمایش این موشک مثبت بودند.

missile1

این بیانیه افزود: موفقیت این آزمایش ثابت می کند سیستم تسلیحاتی غوری براساس بالاترین استانداردهای فن آوری های پیشرفته و علمی بنا شده است.
ارتش پاکستان در این بیانیه تاکید کرد: قبل از آزمایش ، مطابق معمول به کلیه کشورهای همسایه خبر آزمایش این موشک اطلاع داده شده بود.
اسلام آباد قبلا در روزهای 29 مه و 4 ژوئن دو بار اقدام به پرتاب آزمایشی موشک بالستیک میان برد هاتف 5 غوری کرده بود.

آزمایش موشک هسته ای پاکستان
آزمایش موشک بالستیک با توانایی هسته ای در پاکستان
سومین آزمایش موشکی پاکستان
دومین آزمایش موشکی پاکستان در هفته جاری
پاکستان یک موشک با توانایی هسته ای را آزمایش کرد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها