jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۹۹۸۵   ۲۲ مهر ۱۳۸۳  |  ۰۰:۳۸

جام جم آنلاین: ارتش پاکستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد این کشور روز سه شنبه 12 اکتبر دست به پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میانبرد (1500 کیلومتر) با توانایی حمل کلاهک هسته ای زده است.


به گزارش شبکه تلویزیونی TV5 فرانسه ، سرویس اطلاع رسانی نیروهای مسلح پاکستان در بیانیه خود تاکید کرد پرتاب آزمایشی موشک هاتف 5 غوری که در داخل کشور تولید می شود با موفقیت همراه بودو کلیه پارامترهای آزمایش این موشک مثبت بودند.

missile1

این بیانیه افزود: موفقیت این آزمایش ثابت می کند سیستم تسلیحاتی غوری براساس بالاترین استانداردهای فن آوری های پیشرفته و علمی بنا شده است.
ارتش پاکستان در این بیانیه تاکید کرد: قبل از آزمایش ، مطابق معمول به کلیه کشورهای همسایه خبر آزمایش این موشک اطلاع داده شده بود.
اسلام آباد قبلا در روزهای 29 مه و 4 ژوئن دو بار اقدام به پرتاب آزمایشی موشک بالستیک میان برد هاتف 5 غوری کرده بود.

آزمایش موشک هسته ای پاکستان
آزمایش موشک بالستیک با توانایی هسته ای در پاکستان
سومین آزمایش موشکی پاکستان
دومین آزمایش موشکی پاکستان در هفته جاری
پاکستان یک موشک با توانایی هسته ای را آزمایش کرد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر