Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۹۰۸۷۱ ۰۷ مرداد ۱۳۹۱  |  ۱۲:۲۷

مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد از اتمام عملیات مرمت گسترده و بازسازی مجموعه تاریخی طباطبایی‌ها در شهر بروجرد در سال جاری خبر داد.

«حجت الله یارمحمدی»  با اعلام این خبر افزود: این مجموعه تاریخی از 3 خانه تشکیل شده است که متاسفانه در جریان زلزله سال 1385 بخش هایی از هر 3 خانه تخریب شد و  از آن زمان و پس از تملک 4 دانگ این مجموعه تاریخی توسط سازمان میراث فرهنگی کشور، عملیات مرمت گسترده و بازسازی این مجموعه آغاز شد که این عملیات تا کنون 95 درصد پیشرفت داشته و در سال جاری به پایان خواهد رسید.

مسوول میراث فرهنگی بروجرد یاد آورشد: هم اکنون مرمت‌کاران بروجردی در حال انجام ایزولاسیون بام، مرمت کاشیکاری حمام‌ها، تعمیر تاسیسات و مرمت پنجره‌های چوبی این مجموعه هستند.

یارمحمدی تصریح کرد: این خانه متعلق به یکی از روحانیون برجسته شهر و از خانواده سادات طباطبایی بروجرد به نام حاج افتخار الاسلام نبوی طباطبایی بوده است.خانه در کوچه معروف به حاج افتخار از محله صوفیان واقع شده و درحال حاضر از زیباترین منازل مسکونی قدیمی در شهر بروجرد است.

این مجموعه تاریخی در سال 1383 به شماره 11753 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.(میراث آریا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر