jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۷۵۲   ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۵

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: موضوع حذف نام روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی از تقویم رسمی کشور در اولین جلسه شورای عمومی فرهنگی مطرح خواهد شد.

در تقویم سال 91 روز جهانی موزه به بخش ضمایم تقویم منتقل شد و این اقدام با توجه به جهانی بودن این روز که با هویت ملت‌ها در ارتباط است، باعث واکنش‌های بسیاری شد.

مسعود علویان‌صدر به جام جم گفت: براساس صحبت‌های انجام‌شده این موضوع مطرح شد که علاوه بر ثبت روز جهانی موزه در تقویم رسمی، سال آینده مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی نیز که از بیست‌وپنجم تا سی‌ویکم اردیبهشت برگزار می‌شود، در تقویم آورده شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در تقویم سال 91 این روز حذف شد، گفت: برای حذف نام روز جهانی موزه و هفته‌ میراث فرهنگی از تقویم رسمی کشور، از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نظرخواهی نشد و به نظر می‌رسد دفاع خوبی انجام نشده اما نباید از یاد ببریم که در کل دنیا روز جهانی موزه گرامی داشته و به آن توجه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر