jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۷۵۲ ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۵

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: موضوع حذف نام روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی از تقویم رسمی کشور در اولین جلسه شورای عمومی فرهنگی مطرح خواهد شد.

در تقویم سال 91 روز جهانی موزه به بخش ضمایم تقویم منتقل شد و این اقدام با توجه به جهانی بودن این روز که با هویت ملت‌ها در ارتباط است، باعث واکنش‌های بسیاری شد.

مسعود علویان‌صدر به جام جم گفت: براساس صحبت‌های انجام‌شده این موضوع مطرح شد که علاوه بر ثبت روز جهانی موزه در تقویم رسمی، سال آینده مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی نیز که از بیست‌وپنجم تا سی‌ویکم اردیبهشت برگزار می‌شود، در تقویم آورده شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در تقویم سال 91 این روز حذف شد، گفت: برای حذف نام روز جهانی موزه و هفته‌ میراث فرهنگی از تقویم رسمی کشور، از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نظرخواهی نشد و به نظر می‌رسد دفاع خوبی انجام نشده اما نباید از یاد ببریم که در کل دنیا روز جهانی موزه گرامی داشته و به آن توجه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر