jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۱۰۳   ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۴

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که بستر مالی برنامه پزشک خانواده در وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه دیده شده است، گفت: حتی فرانشیز بستری در سطح ارجاع بسیار کمتر از فرانشیز فعلی در بیمارستان‌هاست.

به گزارش مهر، مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در استان تهران افزود: اصول سوم، بیست و نهم و چهل و سوم قانون اساسی به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عنوان حق همگانی اشاره کرده و قانون برنامه پنجم و بند ج ماده 32 به نظام جامع ارائه خدمات درمانی تاکید دارد و به عنوان یکی از تکالیف وزارت بهداشت را به عنوان ناظر قلمداد کرده است.

دستجردی به اجرای آزمایشی برنامه پزشک خانواده در سه استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: نظام سلامت کشور و مردم خواستار اجرای برنامه پزشک خانواده بودند. اکنون مانند این برنامه در بیش از 40 کشور دنیا در حال انجام است و سابقه‌ای 70 ساله دارد.

وی با بیان این‌که پزشک خانواده یکی از برنامه‌‌های سلامت‌محور و عدالت‌گستر است،افزود: با اجرای این برنامه در کنار هر فرد ایرانی، یک پزشک به عنوان پزشک خانواده قرار می‌گیرد. به این ترتیب افراد برای دریافت خدمات سلامتی مورد نیازشان دچار سرگردانی نمی‌شوند و در صورت نیاز به سطوح تخصصی و اقدامات تشخیصی، اقدامات لازم توسط پزشک خانواده انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

وظیفه سخت دولت بعد

وظیفه سخت دولت بعد

حضور پرشور مردم انقلابی پای صندوق‌ های رای در انتخابات 1400 نشان از این دارد که با وجود همه مشکلات، ناکارآمدی، معضلات اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان پای آرمان‌های نظام و انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و به فرمایش رهبر معظم انقلاب و دعوت ایشان لبیک گفتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر