jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۱۰۳   ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۴

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که بستر مالی برنامه پزشک خانواده در وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه دیده شده است، گفت: حتی فرانشیز بستری در سطح ارجاع بسیار کمتر از فرانشیز فعلی در بیمارستان‌هاست.

به گزارش مهر، مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در استان تهران افزود: اصول سوم، بیست و نهم و چهل و سوم قانون اساسی به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عنوان حق همگانی اشاره کرده و قانون برنامه پنجم و بند ج ماده 32 به نظام جامع ارائه خدمات درمانی تاکید دارد و به عنوان یکی از تکالیف وزارت بهداشت را به عنوان ناظر قلمداد کرده است.

دستجردی به اجرای آزمایشی برنامه پزشک خانواده در سه استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: نظام سلامت کشور و مردم خواستار اجرای برنامه پزشک خانواده بودند. اکنون مانند این برنامه در بیش از 40 کشور دنیا در حال انجام است و سابقه‌ای 70 ساله دارد.

وی با بیان این‌که پزشک خانواده یکی از برنامه‌‌های سلامت‌محور و عدالت‌گستر است،افزود: با اجرای این برنامه در کنار هر فرد ایرانی، یک پزشک به عنوان پزشک خانواده قرار می‌گیرد. به این ترتیب افراد برای دریافت خدمات سلامتی مورد نیازشان دچار سرگردانی نمی‌شوند و در صورت نیاز به سطوح تخصصی و اقدامات تشخیصی، اقدامات لازم توسط پزشک خانواده انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر