jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۲۹۹ ۲۰ تير ۱۳۹۱  |  ۱۴:۴۲

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: از مجموع 150 میلیارد تومانی که از طرف رئیس جمهور برای توسعه زیر ساخت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها به وزارت علوم اختصاص یافته بود 60 میلیارد تومان به عنوان اعتبار اولیه اجرای طرح‌های کلان پژوهشی و فناوری مصوب شورای عالی عتف در دانشگاه‌ها اختصاص یافت.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کامران دانشجو در دهمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری که با حضور اعضای این شورا در محل وزارت علوم تشکیل شد با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان مجری طرح‌های کلان پژوهشی و فناوری مصوب شورای عالی عتف انتخاب شده‌اند گفت: انتخاب دانشگاه‌های مناطق کمتر توسعه یافته برای اجرای این طرح‌ها این امکان را بوجود می‌آورد که این دانشگاه‌ها هم به تدریج رشد یافته و همگام دانشگاه‌های مادر به فعالیت‌های پژوهشی اقدام کنند  همچنین مشارکت دانشگاه‌های شهرستان‌ها در طرح‌های کلان  به رشد تحصیلات تکمیلی و ارتقای اعضای هیات علمی این دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

وی افزود: اختصاص اعتبار از طرف وزارت علوم برای اجرای طرح‌های کلان ملی مصوب شورای عالی عتف گامی در راستای اعتماد بیشتر صنایع و حوزه کاربرد به دانشگاه‌ها و نیز افزایش پیوند دانشگاه‌ها و حوزه کاربرد است که از موارد مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی گفت: امضای تفاهم نامه همکاری  وزارت علوم با وزارت صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان محیط‌ زیست در راستای پیوند بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حوزه کاربرد و کاربردی شدن طرح‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای حوزه کاربرد صورت گرفته است.

دکتر دانشجو تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی ذینفع در پروژه‌های کلان ملی باید در تامین اعتبار اجرای این طرح‌ها مشارکت کنند، از طرفی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مجری این طرح‌ها باید پاسخگوی این دستگاه‌ها که در واقع کارفرمای طرح‌های کلان ملی محسوب می‌شوند باشند و مطابق خواست و نیاز آنها به انجام پژوهش بپردازند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر