jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۱۴۲ ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری خراسان شمالی گفت: طی چند روز گذشته به علت نبود ایل‌راه، 116 راس گوسفند بر اثر تصادف با خودرو تلف شد.

امیرمحمد خاکشور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که تصادف بالاتر از روستای مهنان در شهرستان بجنورد اتفاق افتاده است، افزود: در فاصله بجنورد تا شهرستان اسفراین، ایل راه وجود ندارد و تمامی ایل‌راه‌ها تخریب شده‌ ا ست.

وی ادامه داد: به علت نبود ایل‌راه، دامداران عشایری مجبور به عبور دام‌های خود از جاده می‌شوند که این امر سبب بروز تصادف دام‌های آنها با کامیون و خودروهای سبک می‌شود.به گفته خاکشور، گاهی اوقات نیروی انتظامی به دلیل جلوگیری از بروز این حوادث، دام‌های عشایری را هنگام عبور از جاده اسکورت می‌کند.

وی با ذکر این‌که این تعداد دام طی دو تصادف از بین رفت، اظهار کرد: در تصادف اول 102 راس گوسفند با خودرو برخورد کرد. در تصادف دوم 14 راس گوسفند در لحظه تصادف از بین رفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر