jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۶۶۰۲۲ ۲۱ فروردين ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

مرادی: کسانی که به اشتباه گزینه انصراف را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به شعب بانکی که حساب یارانه‌ای در آن دارند این اشتباه را اصلاح کنند

پاسخ‌های رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به برخی ابهامات مردم

رئیس سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: پیامک 300025 سازمان هدفمندی یارانه‌ها آماده پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص یارانه نقدی است.

به گزارش ایرنا، بهروز مرادی در گفت‌وگویی در مورد تعداد انصرافی‌ها از دریافت یارانه نقدی گفت: الزاما این تعداد انصرافی‌ها بر اساس بررسی‌های انجام شده زیاد نیست، اما بخشی از انصرافی‌ها مربوط به اشتباه در نحوه ورود به سامانه refahi.ir است که در روز‌های اخیر با اصلاح سامانه و درج گزینه عدم انصراف، سازمان هدفمندی یارانه‌ها تلاش کرده این مشکل را به طور کامل مرتفع کند.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره اعلام تغییر اطلاعات خانوار‌ها گفت: تغییر اطلاعات خانوار‌ها ارتباطی به این سازمان ندارد و مربوط به مرکز آمار است، اما در تهران مردم می‌توانند به دبیرستان البرز که به عنوان پایگاه اطلاعاتی مرکز آمار تعیین شده و در شهرستان‌ها به فرمانداری‌ها و استانداری‌ها مراجعه کنند. وی با بیان آن‌که یارانه نقدی کماکان همان 45 هزار و 500 تومان است و دولت هیچ برنامه‌ای برای تغییر میزان کف یارانه نقدی واریزی به حساب سرپرستان خانوار‌ها ندارد، گفت: دولت همچنان خود را مکلف به واریز 45 هزار و 500 تومان برای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار می‌داند که این موضوع شامل افرادی که پیامک مربوط به واریز مابه‌التفاوت فاز اول و دوم هدفمندی را نیز دریافت کرده‌اند یعنی همان 28 هزار تومان نیز می‌باشد.

رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: کماکان مبلغ 45 هزار و 500 تومان به حساب دریافت‌کنندگان این پیامک‌ها هم واریز می‌شود. مرادی گفت: در صورت هرگونه تغییر در میزان و نحوه یارانه نقدی دولت مکلف است این تغییرات را بر اساس قانون به مردم اعلام کند.

به گفته وی، مردم می‌توانند در خصوص اعلام تغییرات هویتی خود از قبیل ازدواج، تولد، طلاق و فوت با مراجعه به دفاتر پلیس+ 10 در سراسر کشور اقدام کنند. رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تاکید کرد: سرپرستان خانوار در صورت دریافت پیامک سازمان هدفمندی یارانه‌ها، به سایت این سازمان مراجعه کنند. مرادی گفت: همه کسانی که از طریق سامانه 300025 پیامک مربوطه را دریافت کرده‌اند، باید برای درج انصراف یا عدم انصراف خود، به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنند. وی تصریح کرد: کسانی که به اشتباه پس از ورود به این سامانه گزینه انصراف را انتخاب کرده‌اند، براساس بررسی‌های انجام شده تعدادشان زیاد نیست و می‌توانند با مراجعه به یکی از شعبات بانکی که حساب یارانه‌ای خود را در آن باز کرده‌اند، ظرف مدت چند دقیقه اقدام به اصلاح درج گزینه مربوطه از طریق ورود به سامانه اطلاعات اقتصادی خود کنند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا افرادی که گزینه انصراف را انتخاب کرده‌اند و یارانه فروردین به حسابشان واریز نشده، در ماه بعد یارانه این ماه را دریافت می‌کنند یا خیر، اظهار کرد: حساب مربوط به واریز یارانه نقدی همواره برقرار است و سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اولین فرصت پیش آمده، مبالغ مربوط به یارانه نقدی فروردین را به حساب کسانی که به اشتباه گزینه انصراف را انتخاب کرده‌اند، واریز می‌کند، ضمن آن‌که کف در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی برای همه دهک‌ها همان 45 هزار و 500 تومان است و این 28 هزار تومان واریز شده در روزهای اخیر مربوط به مابه التفاوت یارانه نقدی فاز اول و دوم هدفمندی یارانه‌هاست که به حساب برخی از دریافت‌کنندگان پیامک یارانه‌ای واریز شده است.

مرادی افزود: سازمان هدفمندی یارانه‌ها اگر در بررسی‌های جدید خود مطمئن شود که 28 هزار تومان مربوطه به حساب دریافت‌کنندگان پیامک واریز نشده است، حتما پیگیر واریز این مبلغ به حساب آنها خواهد بود تا این مبلغ به حساب آنها به‌طور کامل واریز شود.

هنوز معلوم نیست 28 هزار تومان واریز شده برای یک ماه یا 2 ماهه است

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها در ادامه گفت: در صورت مشخص شدن مدت زمان در نظر گرفته شده برای واریز 28 هزار تومان، دولت به طور حتم آن‌را به مردم اعلام می‌کند و بازهم تاکید می‌کنم که هنوز معلوم نیست که آیا این 28 هزار تومان برای یک ماه یا دوره دو ماهه واریز یارانه نقدی در نظر گرفته شده است. مرادی درباره آخرین وضعیت پرداخت یارانه نقدی به ایرانیان مقیم خارج گفت: مقرر شده براساس قانون، به ایرانیانی که بالای 6 ماه ساکن خارج از کشور هستند، یارانه پرداخت نشود و در این رابطه مسائل به طور دقیق از سوی مسوولان در حال پیگیری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر