jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۶۲۱۴۱   ۱۸ اسفند ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۰

بیست و چهارم اسفند مجلس مهیای حضور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور می‌شود که قرار است از پاستور راهی بهارستان شود و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. سوالاتی که در پی اصرار طراحانش سرانجام از رئیس دولت دهم پرسیده خواهد شد و محمود احمدی‌نژاد نخستین رئیس قوه مجریه‌ای می‌شود که در طول تاریخ جمهوری اسلامی به این منظور به بهارستان می‌رود.

آن‌طور که محمدرضا باهنر دیروز اعلام کرد قرار روز چهارشنبه هفته آینده براساس «توافق و تفاهمی که بین مجلس و رئیس جمهور صورت گرفت»، تعیین شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که این زمان قطعی است، اظهارکرد: من مامور بودم تا با رئیس جمهور برای تعیین زمان حضور وی مذاکره داشته باشم، پیگیری کردم و تفاهم شد که ان‌شاء الله وی روز چهارشنبه به مجلس بیاید.

هیات رئیسه مجلس 18 بهمن، طرح سوال از رئیس جمهور را اعلام وصول کرد. علی مطهری و تعداد ی از نمایندگان جزء طراحان این سوالات هستند. طبق ماده 196 بعد از طرح سوال، رئیس جمهور یک ماه فرصت دارد تا برای پاسخ در مجلس حاضر شود. همچنین محسن کوهکن نماینده مردم لنجان و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره گفت:‌ در جلسه عصر روز سه شنبه هیات رئیسه در زمینه زمان قطعی بررسی طرح مذکور مباحثی مطرح کرد و مقرر شد که یا یکشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده، طرح سوال در صحن علنی مطرح شود.وی با ذکر این نکته که تأکید هیات رئیسه بر رسیدگی به این طرح در یکی از این 2 روز بود، تصریح کرد: محمدرضا باهنر، نایب رئیس اول مجلس از سوی هیات رئیسه مأمور هماهنگی زمان قطعی بررسی طرح سؤال از رئیس‌جمهور با دولت شد.

کوهکن بر همین اساس گفت: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان چهارشنبه هفته آینده 24 اسفند برای پاسخگویی به سوالات وکلای ملت در جهت طرح سوال در صحن علنی پارلمان حاضر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر