jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۶۶۳   ۲۷ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

مجری برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره ضرورت طرح مطالبات و مشکلات مردم در برنامه‌های تلویزیون، گفت: واقعیت این است که این مساله باید حتما مدنظر سردبیران، تهیه‌کنندگان، مجریان و نویسندگان برنامه‌ها قرار گیرد.

مرتضی حیدری به ایسنا گفت: مطرح کردن خواسته و مشکلات مردم و در میان گذاشتن آنها با مسوولان در برنامه‌های سیما متفاوت است. برخی از برنامه‌ها به این هدف نزدیک هستند و بعضی از آنها هم دورند.

وی با اشاره به نقش رسانه در آگاهی‌رسانی به مخاطبان، به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: به یاد دارم که در انتخابات شورای شهر در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، بحثی را خیلی جدی دنبال کردم که طبق قانون کسانی که می‌خواهند وارد شورای شهر شوند، فضاهای مجاز تبلیغاتی در شهرها و روستاها برایشان در نظر گرفته شده، این در حالی بود که بسیاری از افراد در آن دوره بنرهای بزرگ تبلیغاتی در مکان‌های غیرمجاز نصب کرده بودند و به نوعی خلاف قانون عمل کردند من هم در 20 برنامه متوالی به عنوان مجری اعلام می‌کردم که مردم دقت کنید کسانی که با تخلف و زشت کردن چهره شهر می‌خواهند وارد شورای شهر شوند در آینده حتما تخلفات بزرگ‌تری انجام خواهند داد؛ این گونه افراد صلاحیت ورود به شورای شهر را ندارند.

وی اضافه کرد: با اعلام این خبر بسیاری از افرادی که تخلف کرده بودند، بلافاصله تبلیغات و پوسترهای خود را جمع‌آوری کردند؛ این مثال را آوردم تا بگویم بحث سر این است که در زمینه در میان گذاشتن خواسته‌ها و مشکلات مردم، خود تهیه‌کنندگان، برنامه‌سازان و سردبیران و اصحاب رسانه باید با این مسائل آشنا باشند تا بتوانند به جامعه خط دهند تا نامزدها هم مجبور شوند در چارچوب قانون عمل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر