jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۴۳۸   ۲۶ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره تخلف بانکی اخیر گفت: مطالب جدیدی در زمینه تخلف بانکی اخیر وجود دارد که بزودی همزمان با ارائه کیفرخواست به دادگاه منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی با حضور در جمع علما و روحانیون جامعه روحانیت مبارز و ائمه جماعات شهرری یادآور شد: برای این‌که پرونده از نظم در اطلاع‌رسانی برخوردار باشد، قوه قضاییه وظیفه اطلاع‌رسانی را به‌عهده سخنگوی این قوه قرار داده‌ است. وی در پاسخ به پرسشی درباره دلایل تخلف بانکی اخیر گفت: سازمان بازرسی کل کشور وظیفه نظارت کلان را به‌عهده دارد. این سازمان بارها درباره ضعف سیستم بانکی هشدار داد. ما مسوول نظارت کلان هستیم، ولی مسوول نظارت بر شعبات بانک‌ها نیستم. مثلا سازمان بازرسی کل کشور درباره وضعیت نظام‌های ناصحیح بانک‌ها به رئیس کل بانک مرکزی و رئیس‌جمهور هشدار داده و اسناد آن نیز موجود است. رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور بر لزوم اصلاح نظام بانکی کشور گفت: ما بارها اعلام کردیم سیستم بانکی قادر نیست جلوی فساد را بگیرد و باید آن را اصلاح کرد. رئیس‌جمهور هم به این مساله اذعان دارد، ولی تاکنون اقدام موثر و کاملی در این جهت انجام نشده است. با سیستم‌های گذشته نمی‌توان بانک‌ها را اداره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر