چهار مقام اطلاعاتی پاکستان اعلام کردند، گفته می‌شود رهبر طالبان پاکستان در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده است. اما سخنگوی طالبان پاکستان این خبر را تکذیب کرده است.
کد خبر: ۴۵۲۰۵۷

این مقامات اعلام کردند که ارتباطات رادیویی بی‌سیم شبه نظامیان طالبان را رهگیری کرده‌اند که در آن عنوان شده چگونه "حکیم‌الله محسود" زمانی که در یک خودرو برای شرکت در نشستی در منطقه وزیرستان شمالی در حال حرکت بود، کشته شد.

سخنگوی تحریک طالبان پاکستان اخبار منتشر شده از سوی رسانه ها درباره مرگ حکیم الله محسود رییس این گروه شبه نظامی را در حمله روز پنجشنبه گذشته هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی تکذیب کرد و گفت:این فرمانده طالبان محلی زنده است.

با این حال به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد پاکستان به خبرگزاری رویترز گفت که هیچ تایید رسمی در مورد اینکه رهبر طالبان پاکستان کشته شده است، وجود ندارد.

مقامات آمریکایی نیز که خواستند نامشان فاش نشود مرگ وی را تایید نکردند اما اگر حکیم‌الله محسود کشته شده باشد می‌توان آن را ضربه‌ای به طالبان پاکستان دانست.

بیت‌الله محسود که پیش از حکیم‌الله محسود رهبر طالبان بود در سال 2009 طی یک حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شده بود.

طالبان پاکستان مدعی است که حکیم‌الله محسود همچنان زنده است.

احسان‌الله احسان، یک سخنگوی گروه تحریک طالبان پاکستان تصریح کرد: هیچ حقیقتی در گزارش‌های مربوط به مرگ حکیم‌الله محسود وجود ندارد.

وی افزود: حکیم الله در زمان حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در منطقه حضور نداشت و درحال حاضر در سلامتی بسر می برد.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها