jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۱۷۳   ۱۴ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

یک روز پس از آن که قانون اساسی جدید در مجارستان به اجرا گذاشته شد، ده‌ها هزار نفر از مردم معترض به خیابان‌های بوداپست، پایتخت این کشور اروپای شرقی آمده و از آن انتقاد کردند. به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی فرانس 24 روز گذشته با اعلام این خبر گزارش داد: شهروندان معترض مجارستانی اجرای قانون اساسی جدید را نقض اصول اولیه دموکراسی و گام برداشتن در مسیر دیکتاتوری خواندند.

رئیس یکی از اتحادیه‌های مجارستان در انتقاد از اجرای قانون اساسی جدید مجارستان گفت: توازنی در قانون دیده نمی‌شود و تنها بر اساس نظر حزب حاکم فیدس ارائه و تصویب شده است. قانون اساسی جدید مجـــارستان که 25 آوریل (اول فروردین ماه) به تصویب مجلس رسیده بود، از اول ژانویه 2012 به اجرا درآمد.

بنا بر تغییرات، از این پس فعالیت رسانه‌ها محدود خواهد شد، انتخابات یک مرحله‌ای می‌شود و شمار نمایندگان مجلس از 306 کرسی کنونی به 200 کرسی کاهش می‌یابد. در قانون اساسی جدید مجارستان از قدرت دادگاه قانون اساسی در نظارت بر بودجه این کشور و همچنین استقلال بانک مرکزی کاسته شده است. به گفته کارشناسان سیاسی، حزب فیدس 150 اصلاحیه در قانون اساسی جدید صورت داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر