jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۴۲۰۶   ۱۳ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۰

رئیس‌جمهور طی حکمی اعضای شورای عالی راهبردی مرکز ملی مطالعات جهانی شدن را منصوب کرد. به گزارش سایت ریاست‌جمهوری، ابراهیم عزیزی(معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور)، غلامعلی حدادعادل(رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی)، محمدرضا مخبردزفولی(دبیر شورای عالی‌انقلاب فرهنگی)، سعید جلیلی(دبیر شورای عالی امنیت ملی)، عزت‌الله ضرغامی(رئیس سازمان صداوسیما)، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور)، کامران دانشجو(وزیر علوم)، علی‌اکبر صالحی(وزیر امورخارجه)، شمس‌الدین حسینی(وزیر اقتصاد)، مهدی غضنفری(وزیر صنعت،معدن و تجارت)، محمد حسینی(وزیر ارشاد)، حسن حبیبی(رئیس بنیاد ایران شناسی)، رضا داوری اردکانی(رئیس فرهنگستان علوم)، علیرضا مرندی(رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و علی معلم‌دامغانی(رئیس فرهنگستان هنر) افرادی هستند که از سوی محمود احمدی‌نژاد به عضویت شورای عالی راهبردی مرکز ملی مطالعات جهانی شدن درآمده‌اند.

رئیس‌جمهور در حکم خود آورده است:

در اجرای ماده(5) اساسنامه مرکز ملی مطالعات جهانی شدن و با عنایت به تجربیات و سوابق ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «عضو شورای عالی راهبردی مرکز ملی مطالعات جهانی شدن» منصوب می‌شوید.

احمدی‌نژاد از اعضای شورای عالی راهبردی مرکز ملی مطالعات جهانی شدن خواسته است «با نگرش به عمق تحولات عظیم و برق‌آسا در مناسبات و معادلات جهانی که به طور قطع نویدبخش تحقق وعده‌های الهی در گذر از جهان فعلی به جهانی عاری از ظلم و ستم و آکنده از قسط و عدل می‌باشد و با همفکری سایر اعضای محترم، تمرکز و تلاش خود را در جهت نیل به اهداف مندرج در ماده یک اساسنامه مرکز خصوصا ارتقای نقش و سهم شایسته ایران در شکل‌دهی آینده مشترک جهانی، مبتنی بر آموزه‌های عمیق آسمانی و فرهنگ و تمدن اسلامی مصروف دارید.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر