jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۳۵۷۶   ۰۹ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

بهمن دری می‌گوید برای ترویج فرهنگ مطالعه باید نقاط ضعف‌ها شناخته شود

حمایت وزارت ارشاد از چاپ و انتشار کتب دینی و مذهبی

معاون فرهنگی وزیر ارشاد اسلامی از حمایت ویژه وزارت ارشاد از چاپ و انتشار کتاب‌های ارزشمند دینی، مذهبی و دفاع مقدس در کشور خبر داد. بهمن دری دیروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه سراسری کتاب اردبیل در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: برای حمایت از ناشران فعال در این عرصه، چاپ کتاب‌هایی که محتوای غنی دارند در مدت کمتر از 3 روز انجام می‌گیرد.

به گفته وی همچنین در این راستا و با هدف تشویق ‌مردم به مطالعه کتاب‌های ارزشمند و جامع به هر ناشر و هر کتابی اجازه حضور در نمایشگاه‌های سراسری کتاب داده نمی‌شود.

معاون وزیر ارشاد اسلامی مراقبت از محتوای کتاب را رسالت اصلی ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه دانست و اضافه کرد: مراقبت از محتوای کتاب ما را به اهداف نظام اسلامی نزدیک کرده و ترفندهای دشمنان را با شکست مواجه می‌کند.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب به مقوله کتاب بیشتر از هر چیزی اهمیت می‌دهند، عنوان کرد: ایشان درباره ابزارهای گسترده فرهنگی و هنری بسیار صحبت کرده‌اند ولی بخش اعظمی از گفته‌های معظم‌له در حوزه فرهنگ معطوف به کتاب و مراقبت از آن است.

دری نمایشگاه‌های کتاب را ویترین عظیم فرهنگی در کشور دانست و افزود: در این ویترین‌ها به اندازه یک سال درآمد کتاب فروشی‌ها کتاب به مردم فروخته می‌شود.

وی ابراز کرد: برای ترویج فرهنگ مطالعه باید تا می‌توان نقاط ضعف‌ها را شناخته و قوت‌ها را تقویت کرد و با برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف، مراقبت از کتاب را در جامعه جاری کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر