jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۳۹۹۴ ۱۵ تير ۱۳۸۳  |  ۱۵:۵۱

استقبال بسیار پرشور و صمیمانه مردم پرمحبت همدان از حضرت آیت الله خامنهای، سفر ایشان به این استان را از همان آغاز با جلوههای دلنشین پیوند عمیق و متقابل ملت

و رهبری انقلاب، همراه کرد.
به گزارش ایسنا، خودرو حامل حضرت آیت الله خامنهای ساعت 10:28 صبح امروز، در میدان دانشگاه وارد مسیر استقبال مردمی شد و از لحظات اول در حلقه مهر و محبت انبوه مردم مومن و انقلابی همدان قرار گرفت.
استقبال قشرهای مختلف مردم همدان از رهبر معظم انقلاب، به حدی پرشور و پرطراوت بود که خودرو حامل ایشان، در مسیر میدان دانشگاه، خیابان مهدیه، میدان شریعتی، خیابان میرزاده عشقی و ورودی ورزشگاه شهدای قدس بارها در میان غریو فریادهای شوقانگیز، الله اکبر مردم، مجبور به توقف کامل شد.
در استقبال بینظیر مردم متدین و بافرهنگ همدان قشرهای مختلف مردم از جمله زنان، مردان، نوجوانان، جوانان، کارگران، کشاورزان، دانشجویان، دانشگاهیان، روحانیان، فرهنگیان، بازاریان و پیشهوران حضوری چشمگیری داشتند. با این همه، شور و شوق جوانان و نوجوانان پرامید همدانی در استقبال از حضرت آیت الله خامنهای، به راستی بیاد ماندنی بود.
حضرت آیت الله خامنهای، پس از استقبال پرشور مردم همدان، در ورزشگاه شهدای قدس حضور یافتند و به ابراز احساسات دهها هزار نفر دیگر از مردم منطقه که از ساعتها قبل در انتظار دیدار ایشان بودند، پاسخ گفتند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم همدان با تاکید بر توانایی ملت بزرگ، مومن، شجاع، و با فرهنگ ایران در شکلدهی یک الگوی نمونه توسعه اسلامی و ملی افزودند: تحقق این هدف بلند اما دست یافتنی و نیازمند به تلاش ملی و همه جانبه مردم و مسوولان و ایجاد مناسبات صحیح اقتصادی و اجتماعی است.
ایشان در تبیین وظایف مسوولان در تحقق ایران پیشرفته، سرافراز و نمونه خاطرنشان کردند: قوای سه گانه باید همه همت و تلاش خود را صرف سازندگی کشور کنند و ضمن هوشیاری کامل در مقابل جنگ روانی دشمن که با هدف القای حاکمیت دو گانه در ایران صورت میگیرد، مسیر توسعه کشور را با همکاری و همدلی شتاب بخشند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه کامل قوای مجریه، مقننه و قضاییه را به عدالت اجتماعی و رفع مشکلات مردم به ویژه طبقات محروم، ضروری خواندند و افزودند: مسوولان دستگاههای مختلف کشور باید از بحثها و جنجالهایی که فقط وقت آنها و ملت را تلف میکند، بپرهیزند و ضمن پاسخگویی در مقابل عملکرد خود به تامین مطالبات مردم بپردازند.
ایشان، وظایف مردم را نیز در روند توسعه کشور، مهم خواندند و افزودند: عزم و تلاش مسوولان هنگامی به نتیجه میرسد که سرمایههای عظیم معنوی و اجتماعی و باورهای عمیق مردم به عنوان پشتوانهی اصلی به ثمر رسیدن روند بهرهبرداری از منابع مادی و طبیعی کشور، در همهی صحنهها تجلی یابد.
ایشان کار و تلاش، سرمایهگذاری در عرصههای مورد نیاز کشور، ایثار و مجاهدات، حضور در صحنههای سیاسی، ترجیح مصالح عمومی بر منافع فردی، پایداری در برابر دشمن، وحدت و همدلی، غرور و غیرت ملی و ایمان عمیق ملت را از جمله سرمایههای بزرگ معنوی و اجتماعی برشمردند و افزودند: این سرمایههای عظیم، سد مستحکم ملت ایران و نظام اسلامی در مقابل توطئههای دشمنان است همان طور که در دفاع مقدس نیز همین سرمایهها، صدام و حامیان غربی و شرقی او را ناکام گذاشت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با انتقاد از کسانی که در برخی مطبوعات و سخنرانیها باورهای دینی مردم را مورد تشکیک، تحقیر و انکار قرار میدهند تاکید کردند: رادیو و تلویزیون، سازمان تبلیغات، وزارت ارشاد و اهل علم و دین و حوزه و دانشگاه باید سرمایههای معنوی و اجتماعی ملت را برای حفظ استقلال و سرافرازی و تضمین پیشرفت ایران تقویت کنند.
حضرت آیت الله خامنهای، اصلاح حقیقی مناسبات اقتصادی و اجتماعی را سومین زمینه لازم برای پیشرفت و توسعه کامل کشور ارزیابی کردند و افزودند: در تحقق مناسبات سالم و صحیح اقتصادی و اجتماعی هم قوای سه گانه و هم مردم مسوولند.
ایشان رواج قاچاق، رباخواری، مصرفگرایی افراطی و افتخار به استفاده از مصنوعات خارجی را از جمله نمونه مناسبات غلط اجتماعی و اقتصادی برشمردند و خاطر نشان کردند: هر کسی که تولیدات خارجی را در مقابل نمونههای داخلی مطرح میکند در واقع یک کارگر ایران را به نفع یک کارگر خارجی از کار بیکار میکند.
بنابراین باید استفاده از تولیدات داخلی به عنوان یک ارزش در جامعه مطرح شود که در این مسیر، مسوولان و مردم، وظایف سنگینی بر عهده دارند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبارزه نکردن با رانتخواری و سوء استفاده از قدرت برای دستیابی به ثروتهای بادآورده را موجب ناامیدی مردم و سرمایهگذاران داخلی خواندند و افزودند: این پدیدههای منفور، اساس پیشرفت کشور را دچار آسیب جدی میکند و قوای سه گانه باید با اینگونه مفاسد اقتصادی و اجتماعی با جدیت مقابله کنند.
حضرت آیت الله خامنهای، با ابراز خشنودی از رسیدن ایران به خودکفایی در تولید گندم افزودند: باید کشاورزان، برنامهریزان و مسوولان دخیل در اینگونه پدیدههای مبارک تشویق بشوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، همچنین با اشاره به سابقه فرهنگی و تاریخی ملت ایران خاطرنشان کردند: ملت شجاع ایران به ویژه جوانان این مرز و بوم به اسلام و نظام اسلامی علاقهمندند و استقبال پر شور آنها از مسوولان کشور و حضور ملت در راهپیماییها و مراسم عمومی دیگر نشان میدهد که این مردم عاشق اسلامند و اگر به اشخاص و مسوولان ابراز محبت میکنند به خاطر این است که آنها را خادم اسلام و مردم میدانند.
حضرت آیت الله خامنهای، با تجلیل از اراده و عزم ملت برای دستیبابی به قلههای پر افتخار پیشرفت و توسعه افزودند: مسوولان باید با عمل به وظایف خود اعتماد بسیار ارزشمند موجود در دلهای ملت را تقویت کنند چرا که با چنین قدرت عظیم مردمی، ایران اسلامی در مقابل هر قدرتی خواهد ایستاد و هر متجاوزی را پشیمان خواهد کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به سخنان آمریکاییها در مورد به خطر افتادن منافع آنها بر اثر عملکرد نظام اسلامی تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران بر سر منافع کشور و ملت با هیچکس در دنیا معامله نمیکند و اگر متجاوزی منافع علمی، طبیعی، انسانی و فناوری را در داخل ایران، مورد تعرض قرار دهد، ملت ایران دست او را بیدرنگ قطع خواهد کرد و منافع آن متجاوز را در هر نقطه دنیا که باشد به خطر خواهد انداخت.
حضرت آیت الله خامنهای، همچنین با تشکر از اجتماع عظیم و استقبال پر شور مردم «همدان و دیگر شهرهای این استان از ایشان» افزودند: همدان از دو جهت احترام برانگیز است؛ از لحاظ تاریخ بسیار پرشکوه مدنی و علمی این استان و از جهت نقش آفرینی مردم متدین و با فرهنگ این منطقه در تاریخ معاصر ایران.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به قدمت بیش از سه هزار ساله همدان افزودند: همدان مرکز شکوفایی تمدن اسلامی محسوب میشود و با دانشمندان، ادبیان، فقیهان، فیلسوفان، شاعران، ریاضیدانان، مورخان، هنرمدان و سیاستمداران نامدارش احترام همه را برمیانگیزد.
ایشان همچنین نقشآفرینی مردم همدان در تاریخ معاصر ایران، پیروزی انقلاب و دفاع مقدس را از جلوههای بارز جوهرهی دینی و انقلابی مردم این منطقه خواندند و افزودند: مردم به ویژه جوانان پر شور استان همدان با تکیه بر این شناسنامه پر افتخار تاریخی - فرهنگی در مقابل جنگ روانی دشمن برای از بین بردن احساس هویت و شخصیت مردم ایران مقابله میکنند.
ایشان همچنین با اشاره به زمینههای مساعد کشاورزی، اقتصادی و جهانگردی استان همدان افزودند: این استان به نسبت جمعیت خود بیشترین تعداد جوان را داراست که این مساله از مهمترین عوامل پیشرفت و توسعه به شمار میرود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تاکید بر ضرورت حل مشکلات، تامین نیازهای مردم همدان از جمله ایجاد اشتغال، مبارزه با اعتیاد و مقابله با فساد اداری افزودند: سند چشمانداز آینده ایران، امید به اصلاح حقیقی اوضاع کشور را افزایش داده است و مردم و مسوولان ایران با وجود تلاشهای بیوقفه رسانههای آمریکایی و صهیونیستی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی، با دلهای پر از امید آینده روشن خود را رقم خواهند زد.
در آغاز این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعهی همدان و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به پیوندهای عمیق مردم متدین استان همدان با اسلام و انقلاب، ورود رهبر معظم انقلاب را به این شهر خوشامد گفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر