jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۴۷۳۷   ۲۱ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

در حالی که نزدیک به 25 روز از آغاز جنبش اعتراضی «تسخیر وال‌استریت» می‌گذرد، حال معترضان برای نشان دادن اعتراض خود به نظام طبقاتی به شیوه‌های جدیدی متوسل می‌شوند. به گزارش ایسنا، هزاران نفر از معترضان روز سه‌شنبه تظاهراتی را در نزدیکی منازل ثروتمندان شهر نیویورک به منظور اعتراض علیه بی‌عدالتی اقتصادی در آمریکا برگزار کردند.

ین تظاهرات که نام «راهپیمایی میلیونرها» روی آن نهاده شد، سه‌شنبه ساعت یک بعدازظهر به وقت محلی در شهر نیویورک آغاز شد و مقصد نهایی تظاهرات‌کنندگان منازل 5 نفر از بزرگ‌ترین ثروتمندان شهر نیویورک بود.

به گزارش منابع خبری، خانه‌های روپرت مرداک غول رسانه‌ای آمریکا، جیمی دیمون از بانکداران بزرگ و دیوید کاک ثروتمند نفتی از مقاصد معترضان بود.

معترضان همچنین هنگام عبور از مقابل منزل روپرت مرداک، در مقابل درب خانه او تجمع کرده و شعار می‌دادند: «آقای مرداک، سهم عادلانه خود را بپرداز».

یکی از معترضان نیز به خبرگزاری شینهوا گفت: ثروت در آمریکا توسط گروه کوچکی از افراد مصادره شده است. ما می‌خواهیم هر کس سهم خود را عادلانه پرداخت کند و خواهان توزیع عادلانه ثروت هستیم. هدف از این راهپیمایی اعتراض به پرداخت میزان مالیات کمتر به وسیله ثروتمندان بود. از سوی دیگر، مقامات آمریکایی که از گسترش هرچه بیشتر جنبش‌های ضدسرمایه‌داری در سراسر این کشور بیمناک شده‌اند، بر شدت اقدامات سرکوبگرانه خود افزوده‌اند و دور جدیدی از بازداشت‌ها و سرکوب‌ها علیه آنان را آغاز کرده‌اند. به گزارش روزنامه دیلی میل، معترضان جنبش «تسخیر بوستون» که اخیرا محل دیگری را برای برپایی تحصن خود در خیابانی در نزدیکی پارک رز کندی انتخاب کرده و به آنجا نقل مکان کرده بودند، با اقدامات سرکوبگرانه صدها نفر از افسران پلیس در این محل مواجه شدند، به گونه‌ای که پلیس حدود 100 نفر از آنها را دستگیر کرده و چادرها و اموال آنها را به سطل زباله انداخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر