jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۳۹۱۳   ۱۷ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

در حالی که اختلاف بین مسوولان استانداری تهران و مترو بر سر یارانه 60 میلیاردی بلیت مترو همچنان ادامه دارد، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بررسی پرونده عدم پرداخت بودجه مترو از سوی دولت در قوه قضاییه خبر داد. به گزارش مهر، محمدابراهیم نکونام با اشاره به این‌که این پرونده از خردادماه امسال به قوه قضاییه ارسال و روند رسیدگی به این پرونده آغاز شده است، گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس در چند مورد به تخلف محرز دولت پی برده که یکی از آن موارد عدم پرداخت بودجه 2 میلیارد دلاری متروی تهران و سایر کلانشهرهای کشور در سال‌های 88 و 89 است.

وی با بیان این‌که بررسی‌های کمیسیون اصل 90 نشان می‌دهد دولت در این مورد تخلف محرز داشته و رئیس‌جمهور و مسوولان مربوطه باید در این مورد پاسخگو باشند و به همین دلیل این پرونده به قوه قضاییه ارسال شده است، اظهار کرد: به دستور آیت‌الله آملی‌لاریجانی پرونده‌های ارسالی در مورد تخلفات دولت از جمله پرونده مطالبات متروی تهران به سرعت و بدون نوبت در یک شعبه مورد بررسی قرار می‌گیرد. نکونام در مورد این‌که چرا دولت با وجود در اختیار داشتن بودجه در حساب ذخیره ارزی، چنین رقمی را واریز نکرده، تصریح کرد: کمیسیون اصل 90 جلسات متعددی را با مسوولان دولتی، بانک مرکزی، وزارت کشور و شهرداری تهران داشت که در این جلسات توضیحات مسوولان دولتی منطقی و قانع‌کننده نبود و به همین دلیل کمیسیون این پرونده را به قوه قضاییه فرستاد، چرا که از نگاه ما یک تخلف رخ داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر