jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۳۱۳۹   ۱۳ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: تابعیت مضاعف مسوولان توجیهی ندارد. به گزارش جام‌جم، رامین مهمان‌پرست در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی با اشاره به این‌که ایران تابعیت مضاعف را بر اساس قانون اساسی قبول ندارددر پاسخ به سوالی درباره تابعیت دوگانه یکی از افراد مرتبط با پرونده فساد مالی بانکی اخیر گفت: رسیدگی به این موضوع توسط قوه قضاییه صورت می‌گیرد، البته این‌که کسی از مسوولان بخواهد تابعیت مضاعف داشته باشد، توجیهی ندارد و ما براساس قوانین خود عمل می‌کنیم.

وی افزود:‌ هر کسی که بخواهد تابعیت کشور دیگری را کسب کند باید تابعیت اولیه خود را لغو و مراتب قانونی ترک تابعیت را دنبال کند.سخنگوی وزارت امور خارجه در رابطه با این‌که آیا وزارت خارجه آمار و اطلاعاتی از تعداد مسوولان دارای تابعیت دوگانه در اختیار دارد، گفت: تابعیت مضاعف خلاف قانون اساسی است و جزو کارهای مجاز محسوب نمی‌شود که ما بررسی کنیم چه کسانی تابعیت دوگانه را کسب کرده‌اند.

وی افزود: دستگاه‌های مربوط به وظایف خود در این رابطه عمل می‌کنند و این موضوع به عهده وزارت امور خارجه نیست، اما اگر اطلاعاتی در این خصوص به دست بیاوریم در اختیار مقامات مربوط قرار خواهیم داد.

خط ارتباط مستقیم

مهمان‌پرست همچنین درباره پیشنهاد آمریکایی‌ها برای برقراری خط تلفن ارتباط مستقیم با ایران در خلیج فارس اظهار کرد: این پیشنهادی بود که صرفا توسط برخی مقامات نظامی آمریکا مطرح شد و ما به صورت رسمی چنین چیزی را دریافت نکردیم.وی با تأکید بر این‌که باید از هرگونه تنش در منطقه جلوگیری کرد، اظهار کرد: هر راهی که بتواند کمک کند تا تنش و درگیری در منطقه به وجود نیاید مورد توجه همه کشورها قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر