jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۳۱۲۸   ۱۳ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۰

معاون رئیس پلیس لیون فرانسه به اتهام فساد و قاچاق مواد مخدر مورد بازجویی قرار گرفت. به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه یورونیوز، میشل نره که یکی از مشهورترین پلیس‌های قضایی فرانسه است به 12مورد اتهام از جمله قاچاق مواد مخدر و اختلاس متهم شده است.

وی هم‌اکنون در مکانی مخفی در حبس موقت به‌سر می‌برد. وکیلِ میشل نره پس از تصمیم دادگاه پاریس مبنی بر ادامه روند بازجویی از وی گفت: او هر چه را در بازجویی‌های اولیه گفته بود تکرار کرده است؛ او به پلیس بودن خود افتخار می‌کند و قصد دارد توضیحات بیشتری درباره اتهامات وارده بدهد. میشل نره از بیست و نهم سپتامبر به اتهام دست داشتن در مبادلات قاچاق مواد مخدر بازداشت شد. بر اساس قوانین فرانسه، پلیس می تواند از موادمخدر و پول‌های حاصل از قاچاق به منظور کمک به منابع اطلاعاتی خود استفاده کند اما میشل نره سال‌ها به طور غیرقانونی از این منابع استفاده کرده و آنها را به ثبت نرسانده است.

وی همچنین متهم به قاچاق حشیش، دریافت هدیه از افراد مشکوک، سفر به مراکش و نیز استفاده از خودروهای لوکس در سفرهایش به کُت دازور است. چند پلیس دیگر نیز به‌اتهام همکاری با میشل نره دستگیر شده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر