jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۲۹۶۹   ۱۲ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

وزیر کشور خطاب به مجریان انتخابات تاکید کرد: باید صددرصد طبق قانون عمل کنید نه کم و نه زیاد؛ این راهبرد ما در وزارت کشور برای برگزاری انتخابات است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مصطفی محمدنجار در همایش معاونان سیاسی استانداری‌ها و روسای ستادهای انتخابات با بیان این‌که وزارت کشور اجازه دخالت هیچ فردی را در انتخابات نخواهد داد، افزود: مطرح کردن شائبه دخالت افراد ، فضای انتخابات را مخدوش می‌کند و نباید به این گونه مسائل غیرواقعی دامن زد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای قانون، صیانت از آرای مردم، ایجاد بستر برای مشارکت حداکثری‌ و آ‌موزش دست‌اندرکاران انتخابات گفت: البته تا برگزاری انتخابات زمان زیادی باقی است بنابراین از تبلیغات زودهنگام انتخاباتی بشدت جلوگیری می‌کنیم و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم در تبلیغات کاندیداها از امکانات دولتی استفاده شود.

وزیر کشور با اشاره به تلاش و تاکید این وزارتخانه بر اجرای دقیق قانون انتخابات تصریح کرد: تمهیدات لازم را برای آشنایی مردم، مجریان و نامزدهای انتخاباتی به کار خواهیم گرفت تا از آرا و حقوق انتخاباتی مردم و نامزدها صیانت شود. محمدنجار گفت: مجری انتخابات در اصل، مردم هستند و ما فقط برگزارکننده آن هستیم و تلاش می‌‌کنیم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آرام و درعین حال با شور و شعف مردم همراه باشد.

وزیر کشور برگزاری انتخابات را از نقاط اقتدار نظام دانست و گفت: انتخابات پرشور سال‌های پس از انقلاب، اقتدار نظام را به اوج رسانده است. وی افزود: نظام ما دارای مردم‌سالاری دینی است و دشمنان به‌رغم همه تبلیغات منفی‌شان نتوانسته‌اند مردم ما را از صحنه خارج کنند و تا زمانی که مردم در صحنه باشند، نظام مقتدر است.

محمدنجار ابراز امیدواری کرد: مردم با شرکت در انتخابات 12 اسفند، اعتقاد به نظام اسلامی و حمایت خود را از آرمان‌های انقلاب، با شکوه هرچه تمام‌تر نشان دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر