jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۱۶۱۳۴ ۲۶ تير ۱۳۹۰  |  ۱۷:۴۰

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد:

احتمال معرفی علی‌آبادی ‌‌برای تصدی وزارت نفت

نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی گفت: به احتمال زیاد محمد علی‌آبادی سرپرست فعلی وزارت نفت برای تصدی این وزارتخانه و اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی می‌شود.

سید عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با فارس افزود: تاکنون به صورت رسمی فردی برای تصدی وزارت نفت معرفی نشده اما به صورت غیررسمی و در گفتگوهایی که با نمایندگان دولت داشته‌ایم و شواهد امر، نشان می‌دهد که به احتمال زیاد محمد علی‌آبادی برای تصدی وزارت نفت به مجلس معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید وضعیت علی‌آبادی و برنامه‌ها و شرایط او در مجلس در صورت معرفی وی برای وزارت نفت مورد بررسی قرار گیرد، گفت که بهتر است در این زمینه پیش از معرفی وزیر، رایزنی با مجلس و کمیسیون تخصصی وزارت نفت یعنی کمیسیون انرژی صورت گیرد، چراکه کمیسیون انرژی نقش مهمی در رأی‌آوری یا عدم رأی‌آوری وزیر معرفی شده دارد و عدم رایزنی در مجلس در این زمینه هزینه‌های زیادی هم به دولت و هم به مجلس تحمیل می‌کند.

به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ، در کمیسیون انرژی مقرر شد فعلاً ظرف مدت چند ماه علی‌آبادی به عنوان سرپرست در وزارت نفت فعالیت کند و سپس کمیسیون در صورت معرفی وی به عنوان وزیر به ارزیابی فعالیت‌ها و اقداماتش در وزارتخانه مزبور بپردازد.

حسینی بر همین اساس متذکر شد: وزارت نفت یکی از وزارتخانه‌های بسیار مهم کشور است و از این جهت نمایندگان مجلس به خصوص اعضای کمیسیون انرژی دغدغه‌های فراوانی در خصوص مشکلات این وزارتخانه دارند، از این‌رو باید فرد معرفی شده برای تصدی این وزارتخانه‌، برنامه‌های خود را در بخش‌های مختلف برای رفع دغدغه نمایندگان برای رأی‌آوری ارائه دهد.

نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی از احتمال معرفی محمد عباسی سرپرست فعلی وزارت ورزش برای تصدی این وزارتخانه، مهدی غضنفری برای تصدی وزارت جدیدالتأسیس «صنعت، معدن و تجارت» و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی برای وزارتخانه جدید «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» به مجلس برای اخذ رأی اعتماد خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر