jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۱۵۸۲۲ ۲۴ تير ۱۳۹۰  |  ۲۰:۲۳

سخنگوی وزارت دادگستری عراق روز جمعه 15 ژوئیه اعلام کرد دو برادر ناتنی صدام حسین تا یک ماه دیگر اعدام می شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، مقامات ارتش آمریکا در عراق 5 تن از مسئولان سابق رژیم دیکتاتوری صدام که به اعدام محکوم شده اند را به وزارت دادگستری عراق تحویل داد.

وطبان ابراهیم الحسن و سبعاوی ابراهیم الحسن التکریتی برادران ناتنی دیکتاتور سابق عراق، سلطان هاشم احمد وزیردفاع سابق، حسین رشید التکریتی ژنرال سابق و عزیز صالح النومان از مسئولان سابق حزب بعث عراق که در جلسات محاکمات مختلف به مرگ محکوم شده اند ، به وزارت دادگستری این کشور تحویل داده شدند.

این افراد جزو 200 زندانی کمپ کروبر در نزدیکی فرودگاه بغداد بودند که نیروهای آمریکایی سال گذشته در جریان واگذاری آن به مسئولان عراقی آنها را به طرف عراقی تحویل نداده بودند.

حیدر السعدی، سخنگوی وزارت دادگستری عراق اعلام کرد : در دیدار حسن الشماری، وزیر دادگستری عراق در اوایل هفته با اعضای شورای ریاست جمهوری درباره عدم تاخیر در تصویب حکم اعدام این افراد موافقت شد. "

وی افزود : شورای ریاست جمهوری قرار است تا پنج روز دیگر این احکام را به تصویب رساند و این افراد در ماه آینده اعدام می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر