jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۵۱۴۰ ۱۹ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: در صورت توسعه میادین گازی شمال شرق ایران می‌توانیم بخشی از گاز وارداتی از ترکمنستان را از مسیر ترکیه به اروپا صادر کنیم.

به گزارش فارس، مهدی فکور در جریان بازدید تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تاسیسات تولید گاز ایران در شهرستان سرخس افزود: البته در حال حاضر نیز بخشی از گاز وارداتی از ترکمنستان را در برخی فصول، روانه خط لوله صادرات گاز به ترکیه می‌کنیم، اما با توجه به برنامه ایران برای صادرات گاز به اروپا از 2 مسیر دیگر جز خط لوله ترکیه، این قابلیت وجود دارد تا با توسعه 6 میدان گازی شمال شرق ایران و تامین کامل نیازهای انرژی پاک حوزه شمال و شمال شرق کشور،از گاز وارداتی از ترکمنستان به عنوان منبعی برای تامین گاز صادراتی به اروپا استفاده کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر