jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۰۲۶۶   ۳۰ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۵:۵۳

در صورت تصویب وزارت بهداشت انجام می‌شود

راه‌اندازی 34 رشته در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

در صورت تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 34 رشته جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش فارس، معاونت آموزشی این دانشگاه اظهار داشت: 34 رشته جدید از طرف دانشگاه به منظور تصویب و راه‌اندازی، به وزارت بهداشت پیشنهاد شده است که در صورت تصویب به رشته‌های موجود در این دانشگاه افزوده می شود.

محمدمهدی ثاقب افزود: مستندات مربوطه به وزارت بهداشت ارسال شده که در حال حاضر در دست بررسی برای تصویب است.

وی با اشاره به اینکه تمام این رشته‌های جدید در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی هستند، ابراز داشت: 10 رشته پیشنهادی در مقطع کارشناسی ارشد، 14 رشته دکترا و 10 رشته نیز فلوشیپ هستند.

ثاقب اضافه کرد: این رشته‌ها بر اساس نیازهای جامعه در نظر گرفته شده‌اند به گونه‌ای که در سطح دکترا در علوم پایه بیشترین تاکید بر راه‌اندازی رشته‌های جدید نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی و سول‌های بنیادی است.

معاونت آموزشی علوم پزشکی شیراز بیان داشت: در رشته‌های مدیریتی نیز تاکید بر رشته‌های مربوط به سیاستگذاری سلامت، رفاه اجتماعی و بلایا و فوریت‌هاست.

ثاقب تصریح کرد: با توجه به بالا رفتن سن جمعیت کشور، رشته‌های توان‌بخشی در مقطع کارشناسی ارشد مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی گفت: در راه‌اندازی رشته‌های جدید کارشناسی ارشد نیازهای سلامت و بهداشت سالمندان و نوزادان در نظر گرفته شده‌اند.

ثاقب اضافه کرد: راه‌اندازی دوره‌های فلوشیپ در مواردی صورت می‌گیرد که دانشگاه توانمندی و فعالیت خوبی در آن زمینه‌ها داشته باشد که از آن جمله می‌توان به پیوند ولاپاراسکوپی اشاره کرد.

معاونت آموزشی علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از سال 86 تاکنون 37 رشته به مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه اضافه شده است، خاطرنشان کرد: رشته‌های جدید که به منظور راه‌اندازی به وزارت بهداشت پیشنهاد شده‌، همگی در راستای رفع نیازهای جامعه برنامه‌ریزی شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها