jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۰۹۹۵۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۵

تهران وضعیت روشنی با شهرهای اطراف نداشته و همواره با چالش هایی در حریم مواجه بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی طرح تفصیلی جدید شهر تهران، پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب گفت: مدیریت شهرهای اطراف تهران همواره این گله را دارند که به زمین های آنها تعرض شده و مدیران تهران هم متقابلا همین دیدگاه را دارند که در نهایت این موضوع باعث شده تهران وضعیت روشنی از این حیث با شهرهای همسایه نداشته باشد.

وی علت این چالش ارضی را ناشی از فقدان برنامه دانست که در طول سالیان متمادی به توسعه ارضی نامتوازن تهران و شکل گیری کارشناسی نشده شهرهای اطراف منجر شده است.

سروری تصریح کرد: اگر تهران دارای طرح و برنامه ای برای توسعه و مدیریت شهر بود این چالش ها بوجود نمی آمد و در حال حاضر اجرای درست طرح جامع و تفصیلی می تواند روابط بین تهران و شهرهای اطرافش را تنظیم کند. کمااینکه این طرح محدوده و حریم تهران را مشخص کرده و از توسعه بی برنامه ارضی آن جلوگیری می کند.

نماینده مردم تهران حاشیه نشینی و زمین خواری را از مهمترین معضلات تهران برشمرد و گفت: عناصر فرصت طلب از فقدان برنامه در تهران سوء استفاده کرده و اقدام به تصرف زمین ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در آنها کردند و متعاقب آن شهرها در اطراف آن توسعه پیدا کردند که این موضوع مشکلات زیست محیطی تهران را دامن زد.

سروری مشکلات تهران را چند بعدی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: وقتی می گوییم فقدان برنامه زمین خواری و حاشیه نشینی در تهران را افزایش داد صرفا با یک مشکل ارضی مواجه نشدیم بلکه این مشکلات معضلات اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی را به همراه داشت که امروزه در اشکال مختلف شاهد بروز آنها هستیم.

وی تاکید کرد: مهمترین مسئله ای که باید در دستور کار مدیران شهری بویژه در کلانشهرهای بزرگ چون تهران قرار گیرد برنامه ریزی های متناسب با نیازهای شهر است که در قالب طرح جامع و تفصیلی تعریف می شود.

نماینده مردم تهران بر این نکته تأکید نمود که طرح های جامع و تفصیلی راهبرد عملی برای توسعه شهر را در اختیار مدیران قرار می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر