jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۹۷ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: سالانه حدود 4000 نفر بر اثر نقص فنی خودروها در تصادفات رانندگی کشته می‌شوند. به گزارش ایسنا، صدرالدین علیپور در هفتمین نشست مدیران مرکزی معاینه فنی کلانشهرهای کشور افزود: استفاده از تست‌های جدید معاینه فنی که امروزه در سطح دنیا انجام می‌شود، افزایش مراکز معاینه فنی و ارتقای توان تخصصی این مراکز از جمله راهکارهایی است که می‌تواند درخصوص کنترل میزان آلایندگی خودروها تاثیر بالایی داشته باشد.

وی با اشاره به معافیت 5 ساله خودروهای نو از انجام معاینه فنی گفت: افزایش زمان معاینه فنی در خودروها به معنای نادیده ‌گرفتن همه زحماتی است که تاکنون در این زمینه در بخش‌های مختلف انجام شده و به نظر می‌رسد که باید همه اقدامات از ابتدا شروع شود.علیپور با اشاره به ماده 9 قانون اصلاح جرایم راهنمایی و رانندگی که در کنار همراه داشتن گواهینامه رانندگی، کارت ماشین، بیمه‌نامه شخص ثالث را برای رانندگان الزامی کرده، سن دریافت معاینه فنی خودروها را به 5 ‌سال کاهش داده است که این مساله موجب نگرانی شده چرا که تبعات ناشی از آن چیزی جز آلودگی هوا و زیان‌هایی که متوجه شهروندان می‌شود، نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر