خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد:

جنگ نرم دشمنان علیه اعتقادات ملت ایران با برنامه‌های ماهواره‌ای

خطیب جمعه تهران با تشریح جنگ نرم دشمنان علیه اعتقادات مذهبی و انقلابی ملت مسلمان ایران گفت : از جلوه های روشن جنگ نرم دشمنان برنامه های ماهواره ای گسترده است.
کد خبر: ۴۰۹۷۵۳

به گزارش واحد مرکزی خبر ،حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: 200 میلیون فارسی زبان در کل دنیا وجود دارند که 2000 شبکه ماهواره ای برنامه های مختلف تولید می کنند که از این تعداد 100 شبکه مربوط به ایران و از این 100 شبکه 50 شبکه ویژه برنامه های ضدفرهنگی و اخلاقی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جهت گیری کلی این شبکه ها مبارزه با اسلام، انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران است گفت: 13 شبکه ماهواره ای با رویکرد دشمنی با انقلاب اسلامی برنامه های خود را تولید و پخش می کنند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: مبارزه با دین و ارزش های اخلاقی آن ، از بین بردن قبح روابط نامشروع ، ترویج فرهنگ غربی ، ناامید کردن هواداران انقلاب اسلامی در ایران و جهان و امیددادن به ضدانقلاب جهت گیریهای ریزتر گردانندگان این شبکه های ماهواره ای است.

وی گفت: باید دشمنی دشمنان را باور کنیم وگردانندگان این شبکه ها همانهایی هستند که تفکر 57 سال حکومت طاغوتی پهلوی را که مبتنی بر اسلام ستیزی و استقلال ستیزی ملت ایران بود دنبال می کنند و البته مطمئن هستیم که خواب آنها تعبیر نمی شود اما از مسئولان فرهنگی می خواهیم واقع بینانه مسائل را ببینند و فکر نکنند با تغییر بعضی موضوعات صورت مسئله از بین می رود.

امام جمعه موقت تهران ورود ماهواره به خانه ها را فروپاشی خانواده ها و حرکت به سوی سستی اعتقادات دینی دانست و تصریح کرد: تشویق به روابط نامشروع ، استحاله فرهنگی و هویت دینی فرزندان این ملت حداقل اهداف مدیران شبکه های ماهواره ای است.

وی خطاب به متدینین و مومنان جامعه گفت: اگر واقعا می خواهید دین و اخلاق خود و فرزندانتان حفظ شود آوردن ماهواره در خانه مانند ورود آتش به خانه است چرا که حتی برخی از استفاده کنندگان ماهواره که در غرب زندگی می کنند هم از برخی از برنامه های آن به خاطر ابتذال زیاد انتقاد می کنند و نگران آینده فرزندان خود هستند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: اینکه برخی ها تماشای برنامه های علمی و ورزشی را بهانه استفاده از ماهواره مطرح می کنند تصریح کرد: این یک توجیه است چرا که رسانه ملی ما در خصوص تولید و پخش برنامه های علمی و ورزشی هیچ کوتاهی نکرده و نیاز خانواده ها بویژه جوانان را برآورده کرده است.

حجت الاسلام خاتمی گفت: شبکه های ماهواره ای از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف خود ترسی ندارند و با پخش برنامه ها و اخبار دروغ در راه رسیدن به اهداف پوچ خود هستند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به حوادث هفتم تیر (سالگرد انفجار حزب جمهوری اسلامی) و هشتم شهریور، به بیان گوشه هایی از جنایات منافقین در سی سال اخیر پرداخت و گفت : منافقین 12 هزار بی گناه را در ایران و 25 هزار بی گناه را در عراق به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی افزود : در میان قربانیان ترورهای منافقین ، از طفل معصوم تا دانش آموز ، دانشجو ، معلم ، کاسب ، کارگر و کشاورز دیده می شود.

وی با بیان اینکه منافقین با چنین کارنامه سیاه و ننگ آوری اینک تحت حمایت اروپا و آمریکاست ، تصریح کرد: آمریکا و برخی دولت های اروپایی خودشان تروریست پرور هستند و انگلیس در این زمینه از دیگران جلوتر است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث بحرین گفت: اشغالگران سعودی در بحرین جنایت هایی می کنند که با موازین بین المللی سازگار نیست، مانند محاکمه و مجازات پزشکان و پرستاران.

وی خطاب به مردم بحرین گفت: این ، غم جانکاه ماست ، دل ما از این جنایات خون است.

امام جمعه موقت تهران با ستایش از عزم و اراده مردم بحرین گفت: آنها می خواستند اراده شما را بشکنند، اما شما آنها را خرد کردید و شکستید.

وی تاکید کرد: شما می مانید ولی اشغالگران (سعودی) با ننگ و خفت از بحرین خواهند رفت ، تردید نکنید آل خلیفه رفتنی است زیرا دولتمردانی که اینگونه بی رحمانه با مردم خود رفتار می کنند، شکست می خورند و نابود می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی درباره رویدادهای لیبی نیز گفت: حوادث لیبی در متن خود شیطنت بزرگی را دارد که یک سوی آن قذافی و سوی دیگر آن ناتو است.

وی گفت: توطئه این است که قذافی و ناتو زیرساخت های لیبی را نابود کنند و سپس یک دولت وابسته به غرب در لیبی مستقر شود تا منافع نفتی اروپا و آمریکا را تامین کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه دوم تاکید کرد: عطش اشغالگری آمریکا ، سیری ناپذیر و با جنایات بسیار همراه است.

وی یادآور شد: آمریکا ، القاعده و بن لادن را در افغانستان به وجود آورد و هم اکنون نیز در حال مذاکره با طالبان است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی ادامه داد: در عراق نیز آمریکا وعده داد تا پایان سال 2011 این کشور را ترک کند ، اما تحرکات آنها نشان می دهد که خبری از خروج آنها نیست.

وی تصریح کرد: آمریکا هرجا که پا بگذارد از آنجا خارج نمی شود و تجربه حضور آمریکا در کره و ژاپن در حالی که 66 سال از جنگ جهانی می گذرد ، این ادعا را ثابت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی تاکید کرد : اما اخراج اشغالگران تنها راه نجات است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه نخست نماز جمعه تهران "گناه" را مانع اصلی استجابت دعا و رحمت الهی دانست و گفت: گناه فقط به موارد فردی و اجتماعی محدود نمی شود بلکه "گناه سیاسی" مانند مایوس کردن مردم نیز بزرگ و نابخشودنی است.

امام جمعه موقت تهران با برشمردن برخی مصادیق گناه مانند غیبت و تهمت و ... تاکید کرد: فضای کشور را فضای دین و معنویت نگهداریم ، زیرا سی و دو سال حیات پر افتخار انقلاب اسلامی، چراغ دهه های آینده انقلاب است.

وی گفت: بهشت و جهنم فقط مربوط به روز قیامت و آخرت نیست ، بلکه در همین دنیا انسان ها با اعمال خوب یا بد در بهشت یا جهنم به سر می برند، اما پرده هایی که در مقابل چشم است ، گاه اجازه نمی دهد احساس در بهشت یا جهنم بودن را درک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به 15 رجب سالروز وفات حضرت زینب (س) گوشه هایی از زندگانی و نقش ارزنده آن بانوی بزرگوار را در واقعه عاشورا و پس از آن بازگو کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها