jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۷۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم توجه دولت به رعایت قوانین بودجه در تعیین نرخ تعرفه موثر بخش کشاورزی، گفت: واردات محصولات کشاورزی موجب رانت در بازار شده است، ضمن این‌که مجلس 10 محصول خاص را به دولت اعلام کرد تا درباره آنها با تدبیر عمل شود اما باز هم می‌بینیم که این محصولات به کشور وارد می‌شوند. به گزارش مهر، حسین نجابت در جمع خبرنگاران درخصوص واردات میوه در فصل برداشت، افزود: در بودجه سال 88 و 89 عنوان شده است که تعرفه موثر بخش کشاورزی باید مانند خودرو باشد اما دولت به آن عمل نکرده است.

وی افزود: 10 محصول خاص از سوی مجلس به دولت اعلام شد تا در مورد آنها با تدبیر عمل شود اما بازهم می‌بینیم که این محصولات به کشور وارد می‌شوند.رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر برای چند سال محصول داخلی به بازار عرضه شود و تنظیم بازار و مدیریت قیمت براساس محصولات داخلی انجام گیرد، مشکلات حل خواهد شد و نیازی به واردات نیست، زیرا ایران جزو 10 کشور برتر در تولید محصولات باغی و زراعی است.نجابت با بیان این‌که واردات باعث رانت شده است، افزود: عدم تمرکز در ساختار دولت باعث شده است که هنوز مشخص نباشد که تصمیم نهایی واردات با وزارت بازرگانی است یا جهاد کشاورزی.

وی با اشاره به سال جهاد اقتصادی، تصریح کرد: برای پیاده‌سازی جهاد اقتصادی در بخش کشاورزی باید در حوزه واردات وارد شد و تمرکز را بر تصمیم‌گیری‌ها و پذیرش مشکلات ناشی از ممنوعیت واردات گذاشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر