jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۴۴۹ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۵۷

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر تخلف برخی از دانشگاه ها در خصوص اخذ هزینه متفاوت مصاحبه دکتری از داوطلبان، گفت: کار غیرقانونی دانشگاه ها در دریافت هزینه بیشتر از داوطلب، تک روی و عدم احترام به تصمیم جمعی است.

محمدحسین سرورالدین در گفتگو با مهر افزود: معاونان آموزشی دانشگاه ها در نشستی که همه دانشگاه ها در آن حضور داشتند حق الزحمه مصاحبه دکتری را به میزان 25 هزار تومان (250 هزار ریال) به تصویب رساندند.

وی با انتقاد از دانشگاه هایی که غیر از این مبلغ از داوطلبان مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دریافت می کنند، گفت: مبلغ 25 هزار تومان توافق همه دانشگاه ها بوده است و این کار بسیار ناپسندی است که دانشگاهی غیر این از عمل کند.

سرورالدین خاطرنشان کرد: دریافت مبلغ غیر از 25 هزار تومان برای مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 90 غیر قانونی است و این کار عدم احترام به تصمیم جمعی معاونان آموزشی دانشگاه ها است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: اگر دانشگاهی به این روش غیر قانونی کار کند تک روی کرده است و داوطلب می تواند از آنها شکایت کند چرا که حق ندارند بیش از 25 هزار تومان از داوطلب دریافت کنند.

برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران، هزینه 50 هزار تومانی برای شرکت در مصاحبه کنکور دکتری از داوطلبان دریافت می کند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در این زمینه اعلام کرده است: این مبلغ بر اساس مفاد مصاحبه از داوطلبان دریافت می شود و پیش از اعلام مبلغ 25 هزار تومان از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شورای هیئت رئیسه دانشگاه تهران به تصویب رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر