زالی: تعرفه‌های جدید پزشکی نظام سلامت را ورشکست می‌کند

قائم‌مقام سازمان نظام‌پزشکی کشور گفت: تعرفه‌گذاری در بخش دولتی و افزایش زیرمیزی در این بخش از مشکلات نظام سلامت در سال جدید است و با این وضع، نظام سلامت ورشکست می‌شود.
کد خبر: ۴۰۸۵۷۳

به گزارش فارس، علیرضا زالی در چهاردهمین کنگره سراسری اپتومتری ایران در جمع خبرنگاران افزود: سازمان نظام پزشکی کشور اعتراض خود را نسبت به تعرفه‌های پزشکی اعلام کرده است.

وی اظهار کرد: افزایش 7 درصدی تعرفه‌های بخش خصوصی غیرواقعی بوده و مورد تایید سازمان نظام‌پزشکی نیست؛ در کار کارشناسی سنگینی که سازمان نظام‌پزشکی و وزارت بهداشت انجام داده‌اند، قبل از تشکیل شورای عالی بیمه در سال جاری و در زمان فعالیت وزارت رفاه، مجموعه خدمات دولتی و خصوصی جمع‌بندی شد.

زالی ادامه داد: افزایش 5‌/‌13 درصدی تعرفه‌های پزشکی با توجه به نرخ تورم و بدون در نظر گرفتن اجرای طرح یارانه‌ها بوده است. افزایش در بخش‌های خدمات هتلینگ و ویزیت 20 درصد، آزمایشگاه 15 درصد و رادیولوژی 20درصد نیز متناسب با نوع خدمت است. تعرفه ضریب k جراحی و بیهوشی kdc از کتاب جدید ارزش نسبی خدمات محاسبه می‌شود که بین 5 تا 10 درصد رشد k در ضرایب رشته‌های مختلف داشته‌ایم.

قائم‌مقام سازمان نظام‌پزشکی کشور گفت: این تعرفه‌گذاری‌ها در بخش غیردولتی، نظام سلامت را ورشکست می‌کند و یارانه برای هزینه‌های بیش از 9 درصد تعرفه بخش دولتی نیز غیرمنطقی است و تجربه از عدم‌تحقق آن خبر می‌دهد. متأسفانه در صحن شورای عالی بیمه، پیشنهاد 9 درصد رشد در بخش دولتی و 7 درصد رشد در بخش خصوصی بود که مورد تأیید سازمان نظام پزشکی قرار نگرفت و نظام پزشکی صورت جلسه را امضا نکرد.

وی خاطرنشان کرد: تعرفه‌گذاری در بخش دولتی و افزایش زیرمیزی در بخش دولتی از مشکلات نظام سلامت در سال جدید است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها