گفته می شود این طرح متفاوت از طرح مسکن مهر بوده و روی قیمت مسکن تاثیر خواهد داشت

جزئیات طرح دولت برای ساخت‌وساز در اطراف شهرها

یک مقام مسوول کلیات طرح اصلی رئیس‌جمهور بعد از طرح مسکن مهر را تشریح کرد و گفت: طرح جدید رئیس‌جمهور روی موضوعات شهرسازی و تامین مسکن برای همه اقشار جامعه است. یک مقام مسوول در گفت‌وگو با فارس درخصوص خبر جدید رئیس‌جمهوری مبنی بر این‌که مسکن مهر تنها مسکّن بوده است و طرح اصلی دولت در بخش مسکن، در راه است، گفت: این طرح هنوز کامل نشده است؛ چراکه شخص رئیس‌جمهوری جلساتی را با مشاوران شهرساز، مراجع تصمیم‌گیر و سیاستگذار برگزار می‌کنند.
کد خبر: ۴۰۷۴۰۲

وی ادامه داد: در این طرح، روی موضوعات شهرسازی و بخصوص تامین مسکن برای همه اقشار جامعه تاکید شده؛ ولی هنوز کامل نشده است، بنابراین باید به یک مرحله‌ کارشناسی برسد تا پس از آن جزئیات آن به اطلاع عموم برسد.

این مقام مسوول ادامه داد: شخص رئیس‌جمهور معتقد است، اراضی اطراف شهرها مکررا در معرض تصرف و تجاوز به اراضی دولتی و ملی قرار دارد و تا دولت پرونده تشکیل دهد و آن را به مراجع قضایی ارائه دهد، زمان می‌برد؛ بنابراین رئیس‌جمهور معتقد است برای استقرار موقت و دائم افراد می‌شود در اراضی پیرامونی شهرها، نوعی طراحی کرد تا نیازهای مردم در این اراضی تامین شود تا همه برای سکونت به شهرها هجوم نیاورند.

وی اضافه کرد: در این اراضی به آن شکل ساخت‌وساز صورت نمی‌گیرد، بنابراین، این طرح دارای زوایای زیادی است و باید ابتدا در مجلس مطرح و تصویب شود تا توسط دولت به صورت لایحه جنبه عملیاتی پیدا کند.

وی ادامه داد: شاید برخی از موارد آن با برخی قوانین موجود شهرسازی هم مغایرت‌هایی داشته باشد و نیازمند این باشد که قوانین جدیدی تصویب شود.

به گفته وی، این طرح جدا از طرح مسکن مهر بوده و قطعا این طرح روی قیمت مسکن تاثیر خواهد گذاشت.

این مقام مسوول ادامه داد: روند رو به رشدی از مهاجرت روستاییان به شهرها را شاهد هستیم؛ بنابراین اگر اراضی پیرامون شهرها را که ایده شخص رئیس‌جمهور است، بتوان به نوعی احیا و خدمات زیربنایی را تامین کرد، مردم می‌توانند در این اراضی سکونت داشته باشند و به فعالیت خود نیز بپردازند. وی اضافه کرد: می‌توان این جمعیت را نگه داشت تا هم از تصرف اراضی و هم از مهاجرت روستایی‌ها به شهرها جلوگیری شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها