بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام (ره) و 15 خرداد

شورای نگهبان طی بیانیه‌ای، سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام پانزدهم خرداد 1342 را تسلیت گفت.
کد خبر: ۴۰۶۷۸۳

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین. نیمه خرداد، یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی است که با لبیک گفتن به رهبری فرزانه و صدیق از سلاله پاک پیامبر (ص)، «بیداری اسلامی» را نوید دادند و الگوی ایستادگی در برابر رژیم‌ های طاغوتی وابسته به اجانب را برای ملت‌های مستضعف جهان، ترسیم کردند.
 
نیمه خرداد، همچنین یادآور به سوگ نشستن ملت ایران، در غم فراق بنیانگذار انقلاب اسلامی و آغازگر نهضت عظیم بیداری اسلامی است.
 
اکنون، در حالی که هنوز نیم ‌قرن از آغاز نهضت عاشورایی حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد سال 1342 نگذشته است، جوشش خون‌های پاکی که ملت ایران فدای اعتلای اسلام کرد، نتیجه داده و بیداری همه ملت‌های منطقه را موجب شده است.
 
امروز در حالی سالگرد رحلت جانگداز بینانگذار انقلاب اسلامی را به سوگ می‌نشینیم و برای شهدای قیام 15 خرداد، اقامه عزا می‌کنیم که فرزندان اسلام در بحرین، فلسطین، یمن، عربستان و دیگر بلاد اسلامی، با تاسی به نهضت اسلامی امام خمینی (ره)، قیام‌های پرشوری را در برابر طاغوت‌های وابسته به استکبار جهانی، آغاز کرده‌اند.
 
بدیهی است که امت اسلامی و به خصوص ملت مسلمان ایران که با بصیرت روز افزون، تحقق آرمان‌های اسلام ناب محمدی (ص) را آرزو می‌کنند، اجازه نخواهند داد دشمنان مستکبر و منحرفان و فتنه‌ جویان وابسته به آنها در برابر حرکت عظیم بیداری اسلامی، مانعی ایجاد کنند.
 
اعضای شورای نگهبان ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز قیام خونین 15 خرداد و رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، بار دیگر همراه با ملت مسلمان ایران با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، تجدید میثاق می‌ کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها