بیمار روانی با تهدید آتش نشان ها به آنها اجازه ورود نمی داد

مرد روانی خانه را آتش زد و عابر را گروگان گرفت

مرد روانی به گمان این‌که خانواده‌اش قصد جانش را دارند، خانه‌ را آتش زد و هنگام فرار در منطقه قاسم‌آباد مشهد مردی را به گروگان گرفت. به گزارش «جام‌جم»، چند شب پیش زنی با سامانه آتش‌نشانی 125‌ مشهد تماس گرفت و از آتش‌سوزی خانه همسایه‌اش در منطقه قاسم‌آباد خبر داد.
کد خبر: ۴۰۶۷۶۳

دقایقی بعد ماموران آتش‌نشانی عازم محل حادثه شدند و با توجه به این‌که اعضای این خانواده به کمک همسایه‌ها نجات یافته بودند؛ به منظور مهار آتش‌ خواستند وارد محل حادثه شوند که مردی چاقو به دست راهشان را سد کرد.

در این هنگام آتش‌نشان‌ها از مرد جوان خواستند از محل حادثه دور شود اما او به اخطارها توجهی نمی‌کرد.

در همین موقع مردی میانسال سراسیمه به سمت ماموران رفت و با معرفی خود به عنوان صاحبخانه‌ای که در حال سوختن بود، گفت: پسرم ـ همین مرد جوان ـ خانه‌مان را آتش زده و حالا هم نمی‌گذارد حریق اطفاء شود. کمکم کنید، تمام زندگی‌ام در حال سوختن است.

گروگانگیری در خیابان

به این ترتیب ماموران آتش‌نشانی بدون توجه به ممانعت‌های مرد جوان به مهار آتش پرداختند که در این هنگام متوجه شدند پسر صاحبخانه در خیابان مردی را گروگان گرفته و با تهدید چاقو، از آتش‌نشان‌ها می‌خواهد از اطفای حریق خودداری کنند.

در پی این ماجرا،‌ یکی از آتش‌نشان‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و برای رهایی گروگان جوان، تقاضای کمک کرد.ماموران انتظامی با اطلاع از موضوع عازم محل حادثه شدند و از مرد گروگانگیر خواستند با رها کردن گروگان، تسلیم شود؛ اما او تهدید می‌کرد در صورت مهار آتش توسط آتش‌نشانی، گروگان را می‌کشد.

نجات گروگان

ماموران به عملیات روانکاوانه ادامه دادند تا این‌که گروگانگیر بعد از 20 دقیقه با رها کردن گروگان قصد فرار داشت که دستگیر شد.با اطفای حریق و رهایی گروگان، مرد صاحبخانه و پسرش ـ گروگانگیر ـ به پلیس آگاهی منتقل شدند.ابتدا مرد صاحبخانه بازجویی شد و به پلیس گفت: پسرم بیمار روانی است و وقتی قرص‌هایش را نمی‌خورد، رفتارش غیرعادی می‌شود. شب حادثه من و اعضای خانواده شام می‌خوردیم که او قرص‌هایش را دور انداخت و با چاقو به ما حمله‌ور شد.وی اضافه کرد: او با یک گالن بنزین خانه‌مان را آتش زد و خودش سراسیمه خانه را ترک کرد. اما من و دیگر اعضای خانواده در میان شعله‌های آتش گرفتار شدیم که همسایه‌ها ما را نجات دادند و در ادامه فرزندم، یکی از همسایه‌ها را به گروگان گرفت.

در پی اظهارات شاکی، پسرش ـ متهم ـ در بازجویی گفت: شب حادثه دچار توهم شده بودم و گمان می‌کردم خانواده‌ام قصد جانم را دارند. بنابراین تصمیم به کشتن آنها گرفتم. بنابراین گزارش، تحقیقات تکمیلی در این زمینه ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها