آفتاب، آب‌های بطری شده را سرطان‌زا می‌کند

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت:‌ بطری‌های پلاستیکی آب معدنی‌ و دوغ که در فروشگاه‌‌های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی در معرض حرارت و در زیر آفتاب داغ نگهداری می‌شوند، غیر قابل استفاده و سرطان‌زاست.
کد خبر: ۴۰۶۱۶۶

به گزارش فارس، رضا غلامی افزود: بطری‌های پلاستیکی که حاوی دوغ و نوشابه است، وقتی به مدت زیادی در معرض نورخورشید می‌ماند، مشتقات نفتی بطری‌ها از آن جدا شده و در نهایت وارد آب یا دوغ می‌شود.

غلامی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند از این آب معدنی‌‌ها استفاده نکنند، چرا که مواد نفتی پس از جدا شدن در آب و مصرف محتویات آن، افراد را دچار بیماری‌های خطرناکی همچون سرطان می‌کند.

وی اضافه کرد: ترکیبات شیمیایی موجود در بطری‌های پلاستیکی از نوع A بوده و این ترکیبات بیشترین تأ‌ثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می گذارد و در برخی بافت‌های بدن، باعث بروز تومور می‌شود.

معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، در خصوص تاریخ مصرف 6 ماهه آب معدنی‌‌ها نیز خاطرنشان کرد: اگر این آب معدنی‌ ها در معرض حرارت نباشد، مصرف آنها تا یک سال مشکلی ندارد ولی اگر در شرایطی نگهداری و عرضه شوند که تحت تاثیر مستقیم حرارت باشند، حتی قبل از 6 ماه هم غیر قابل استفاده می‌‌شوند.

برخی فروشندگان برای بازارگرمی، آب‌ معدنی‌‌ها را در معرض دید مشتری و زیر نور آفتاب می‌ چینند و این کار به شدت بر کیفیت آب‌ معدنی تأثیر منفی می‌‌گذارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها